Vzpomněla jsem si na jednu příhodu, která se stala mé mamince před Vánocemi, v době, kdy mi bylo asi 13 let.

V domku, ve kterém jsme bydleli, se pokazilo topení a oprava by vyšla na draho, musely se komplet vyměnit radiátory trubky atd. Vánoce na krku, peněz moc nebylo, a tak mamka rozhodla, že si dáme pod stromeček dvoje elektrická kamínka. Alespoň na chvíli, než se něco udělá s tím zatrackaným topením.

Protože jsme neměli auto, požádala máma svého šéfa v práci, aby jí kamínka koupil a pak přivezl. Měli jsme radost, když je konečně dotáhl k nám, že se ohřejeme. Zaplatili jsme mu, šéf odjel a my se jali rozbalovat krabice.

Nemohli jsme samozřejmě čekat na Štědrý den, to bychom za ten týden, co do něj zbýval, zmrzli. Jenže místo přímotopů nás čekalo překvápko. Nezapomenu do dneška, jak jsme stáli všichni s protaženým obličejem, nabalení ve svetrech a bundách, kolem dvou krabic. V jedné krabici totiž byla sekyrka a v té druhé polínka do kamen.

Mamka si sedla na křeslo a rozbrečela se. Zřejmě dobře myšlený vtip moc nevyšel. Naštěstí asi za hodinku už u domu zaparkovalo šéfovo auto a on s rozesmátým obličejem nesl dovnitř ty přímotopy.

Dneska už se tomu smějeme, ale myslím, že mámě v tý chvíli do smíchu moc nebylo. Tak co, brali byste takovýho vtipálka za šéfa?

oalison


Děkujeme za pěkný vtipný příběh a posíláme za něj 700 bodů do VVS.

Reklama