Na pondělí jsme si naplánovali celodenní výlet do Liberce. Na kole jsme dojeli z chaty do Rychnova, a to tentokrát tak, že jsme se nevydali od chaty z kopce dolů, ale nahoru a až potom dolů, na druhou stranu od Malé Skály. Až do Rychnova jsme sjížděli z velikánského kopce, takže nám bylo jasné, že při zpáteční cestě se pěkně zapotíme.

V Rychnově jsme snadno našli nádraží, kde jsme si dali do úschovny kola a čekali na vlak. Ten měl půl hodiny zpoždění. Cesta uběhla velice rychle, z Rychnova do Liberce je to po železnici pouhých 17 km. Už kus před Libercem jsme z vlaku pozorovali Ještěd.
Konečně nás vlak vyplivnul na špinavém nádraží v Liberci.

Podle šipek, které nás vedly už od nádraží, jsme bez problémů našli Centrum Babylon. Je od tamtud asi 500 metrů. Babylon je veliké nákupní a zábavní centrum pro celou rodinu. Hlavním lákadlem je asi aquapark a lunapark, ale je tam i spousta obchodů, restaurací a kaváren. Musím říct, že se mi tam moc líbilo. Obchody jsou umístěny na „ulicích“, mají svá čísla a celkově je v Babylonu moc hezky.

Vstupenka do aquaparku stála 190 Kč na celý den. Ale měli jsme smůlu. Kapacita aquaparku je 1200 lidí, a když je přeplněno, tak zastavují prodej vstupenek. Další prodej měl být za hodinu. Rozhodli jsme se počkat. Tedy, naštěstí. Čas jsme si chtěli zkrátit tím, že jsme obcházeli kolem a nahlédli jsme prosklenou stěnou do jednoho z bazénů. Viděli jsme hezké skluzavky, modrou vodu a tobogány…ale také hromady a hromady lidí, hlava na hlavě. Po krátké rodinné poradě jsme aquapark škrtnuli ze svého libereckého programu.
Prošli jsme si babylonské obchůdky a šli jsme na tramvaj číslo 2, která nás zavezla na ulici Kubelkovu, odkud jezdí autobusy pod Ještěd

Ze zastávky pod Ještědem jsme šli asi 10 minut pěšky lesem a došli jsme na zastávku lanovky. Vystáli jsme si frontu na zpáteční lístek a už se jelo. To byla jízda! Sice se mi udělalo trošku špatně, ale fakt jen trošičku. Viděli jsme celý Liberec a lesy a louky a pole všude kolem. Cesta lanovkou trvala jen chviličku a už jsme byli nahoře na Ještědu.

Obešli jsme celou rozhlednu, strávili jsme spoustu času vyhlížením do okolí. Viděli jsme přes celý Český ráj, Trosky, Kozákov, který jsme už zdolali, a dokonce hodně v dáli Petřínskou rozhlednu. Když jsme se nabažili krásného rozhledu, vydali jsme se (notně promrzlí, protože nahoře foukal studený vítr) do restaurace nahoře v rozhledně.

Dali jsme si (jako vždycky) česnečku a nic jiného, protože výběr byl na nás moc „obyčejný“. Z restaurace byl taky moc hezký výhled. Po česnečce jsme sjeli lanovkou zase dolů.

Došli jsme zpátky na náměstí do Liberce, kde jsme se chvíli procházeli a nakonec jsme si sedli do jedné pizzerie. Dala jsem si pizzu a manžel přírodní kuřecí řízek se šunkou a sýrem. Pizzerii nebudu jmenovat, protože pizza nestála za nic :-( Manželovo maso docela ušlo.

Vlak zpátky do Rychnova jsme stihli jen tak tak. V Rychnově na nádraží jsme si vyzvedli kola a už se jelo. Ze začátku, pokud byla cesta rovná, to ještě šlo. Kopec byl o něco horší, ale musím přiznat, že jsme si zpáteční cestu představovali namáhavější.

Krásně unavení jsme šli hned po večeři spát…

Pokračování příště…  

 

TIPY NA VÝLET:
Centrum Babylon - Aquapark
V tomto unikátním objektu jsou ve třech vzájemně propojených halách na více než 5.000 m2 zastavěné plochy umístěny různé bazény s cirkulací vody, vodními masážemi, protiproudovým kanálem, tobogány, širokou skluzavkou a s relaxačními místy s možností poslechu podvodní hudby ve stylových jeskyních s akváriem. V objektu se nachází i mnoho dalších vodních atrakcí. O unikátnosti Vodního ráje hovoří i to, že celková jeho vodní plocha je větší než 700 m2.

S velkým zájmem návštěvníků se zcela jistě setkají čtyři vodní tobogány, z nichž jsou tři klasického typu a jeden - to je tzv. space-ball, veliká vodní nádrž trychtýřovitého typu s tangenciálním nájezdem a následným dojezdem do jednoho z bazénů. Návštěvníci mohou využívat i originálně řešených parních lázní, umístěných částečně v jeskynním labyrintu i ve vlastní saunové části. Samozřejmostí je možnost využívání různých typů saun, vířivých van, solárií a masáží.

Celý objekt je určen pro všechny generace a pro malé neplavce je vybudováno přihřívané dětské brouzdaliště. Pro ty, kteří milují "potrápení" svého těla nebo pro ty, kteří by si rádi udrželi nebo zlepšili fyzickou kondici či vzhled, jsou k dispozici tři sály pro aerobik a fitness. Připraven je i kosmetický a masážní salón. Návštěvníci mají možnost využít rozlehlé terasy pro opalování v letních měsících. Areál Vodního ráje je kompletně zastřešen a koncipován jako zařízení s celoročním provozem. 

Vstupné a jiné podrobnosti najde na www stránkách Centra Babylon http://www.babylon-lbc.cz/cz/aquapark.htm

V Centru Babylon si můžete nejen nakoupit, ale i využít bohaté kulturní a zábavní nabídky. Program Centra Babylon najdete zde http://www.babylon-lbc.cz/cz/zabava.htm

S dětmi můžete zajít do lunaparku, nebo do některé z restaurací.