Snadno, rychle a bez čekání u lékaře

6412e1873146aobrazek.jpg

S kolegyněmi jsme se rozhodly vyzkoušet speciální krevní test, který vypovídá o tom, jak jsme na tom s vitamínem D. Jedná se o vyšetření, které si hradíte sami, ale částky za tyto testy jsou velmi přijatelné. Konkrétně za tento test se jedná o částku 495 Kč.
Na test jsme se objednaly na portálu LabOnline laboratoří AeskuLab a následně zrealizovaly odběr.

Na platformě www.labonline.cz se můžete pohodlně objednat na jakékoliv z nabízených vyšetření online a bez nutnosti předchozí návštěvy lékaře.

Následný odběr lze zrealizovat v jednom z více než 80 odběrových míst v celé České republice.

V nabídce je více než 30 balíčků vyšetření připravených podle pohlaví, věku nebo individuálních potřeb. 


Jak dopadly naše testy a co ukázaly výsledky?

Vendula a Zuzka mají vitamínu D nedostatek. Jen naše kolegyně Marta má vitamínu D dostatek díky tomu, že dlouhodobě užívá doplňky stravy s vitamínem D. Teď to díky našemu testu vědí i Vendula a Zuzka, že pro dostatečné množství vitamínu D nestačí pouze pestrá a zdravá strava, zvlášť v zimě, kdy je sluníčka pomálu.

Vendula

Možnost nechat si změřit hladinu vitamínu D v těle mě rozhodně zaujala a neváhala jsem ani minutu. Stravuji se sice zdravě, v rámci možností sportuji, slunci se nevyhýbám, ale jestli mám dostatečnou hladinu vitamínu D jsem neměla nejmenší ponětí. Jsem velmi nepravidelný uživatel doplňků stravy a vitamínů, snažím se na ně myslet, ale většinou se mi podaří je spolknout tak třikrát do týdne, tuto zimu navíc beru pouze multivitaminový komplex a nejsem si jistá, jestli vitamín D vůbec obsahuje.

Odběr byl rychlý, stejně jako čekání na výsledky. Už večer jsme si je po zprávách s kolegyní porovnávaly. Nedopadla jsem nejlépe. Můj výsledek byl 49,6 nmol/l , kdy optimální hodnoty jsou 75 – 150 nmol/l. Akceptovatelné jsou ještě hodnoty mezi 50–75 nmol/l, především v období ledna až dubna, ale ani těch jsem nedosáhla. Asi tušíte, kam moje cesta druhý den vedla jako první… 

Vitamin D (kalciferol) je důležitý, v tuku rozpustný vitamín, nezbytný pro správný růst a vývoj kostí a zubů a hraje roli i při dalších důležitých funkcích lidského těla, zejména v obranyschopnosti organismu. 

6412e19509f18obrazek.jpg
Marta
 
Od té doby, co začala pandemie Covid-19, jsem začala pravidelně užívat vitamín D v tabletách. Beru ho pravidelně každý den a musím říct, že jsem opravdu od té doby nebyla nemocná a když, tak se jednalo pouze o krátké nachlazení, které bylo do druhého dne pryč. Obvykle jsem přitom bývala celý život nachlazená několikrát za zimu – nezastavitelné kašle, kdy jsem na vysoké škole musela opouštět přednášky, abych nerušila, nebo šílené rýmy, kdy mi nonstop teče z nosu a slzí mi oči. Upřímně jsem nadšená, že tohle posledních pár let nemusím řešit.
 
Nejdřív jsem to připisovala nošení respirátorů. Letos se už ale nenosí, a i tak se mi virózy i nachlazení vyhnuly obloukem. A to v práci i doma bylo kolem mě spousta nemocných. Přes to jsem ale chtěla vědět, zda je to opravdu vitamínem D a zda ho mám dostatek, když ho beru pravidelně už pár let. Udělala jsem si tedy registraci na www.labonline.cz a nechala si ho změřit. Volné místo měli hned druhý den. Odběr krve byl hotový během pár minut, a dokonce ještě ten den mi přišel výsledek. Měla jsem 82 nmol/l, což je skvělý výsledek. Optimální hodnota je totiž 75–150 nmol/l. Většina české populace má však hodnotu mnohem nižší, často až pod hranicí 50 nmol/l. S ohledem na výsledek a svůj zdravotní stav si tedy myslím, že brát Déčko v doplňcích se opravdu vyplatí.
 
Zuzka

Soukromý sektor zdravotnictví dnes nabízí různé možnosti péče. Třeba nechat si jako samoplátce udělat vyšetření z krve na různé parametry. Vyšetřit si můžete nechat celou řadu věcí. Třeba kolik máte v těle konkrétních vitamínů a minerálů, zda není ve vašem organismu přítomný nějaký zánět, jak jste na tom s imunitou, se štítnou žlázou nebo třeba proč se vám nedaří zhubnout.

Možnosti nechat si změřit hladinu vitamínu D jsem využila moc ráda. Celý proces proběhl rychle a hladce. Objednala jsem se online na nejbližší odběrové místo laboratoří AeskuLab s tím, že termínů je k dispozici dost a nemusíte se bát, že byste museli čekat dlouho.
Přišla jsem v objednanou hodinu, prokázala jsem totožnost a sestřička mi odebrala krev. Do 24 hodin mi pak přišel na e-mail výsledek. Je skvělé, že pokud uvedeným výsledkům nebudete rozumět, můžete si nechat výsledky interpretovat. Každopádně máte rychle informaci, s níž už pak můžete dále zajít ke svému lékaři, pokud je třeba. U mě stačí koupit si kvalitní doplněk stravy, protože mi vyšlo, že mám "déčka" žalostně málo.  Jsem ráda, že to vím a že si mohu tento nedostatek postupně a pravidelně doplnit. Protože jinak, než krevním testem nezjistíte, jak na tom s vitamínem D vaše tělo je.    

Naše zkušenost s krevním testem a vyšetřením byla velmi pozitivní. Rádi ho doporučíme i vám, nejen svým kamarádkám a také svým blízkým. Myslíme, že je to i dobrý tip na dárek, který je velmi vhodný pro všechny.
 
Zaujala vás naše zkušenost? Na webové stránce www.labonline.cz stačí vybrat test, zvolit si termín a místo odběru, zaplatit, dojít si na odběr a počkat na výsledek. Tak jednoduché to je.

Koho se týká vyšetření hladiny vitamínu D?

  • Chodíte málo ven a nevystavujete se slunci?
  • Trpíte častými záněty a infekcemi?
  • Zdolá vás každá běžná viróza?
  • Víte, že nedostatečná hladina vitamínu D vede k oslabení imunitního systému?
  • Vypadávají vám zuby?
  • Trpíte nějakými neurologickými poruchami?
  • Nemáte denní příjem vitamínu D (kalciferolu) ani 600 IU?
  • Máte zjištěné problémy s řídnutím kostí nebo osteoporózu?
  • Trpíte alergiemi či dokonce střevními autoimunitními nemocemi jako ulcerózní kolitida či Crohnova nemoc?
  • Chcete mít jistotu, že se tomuto všemu dokážete vyhnout?

 
Přečtěte si i náš další článek se zkušeností Kláry:

6412e23754d64obrazek.jpg