durian

Nedávno jsem navštívil pravidelnou středeční párty, kterou pořádají kamarádi Jirka s Danielou ve svém bytě. Jako jeden z vrcholů byl tentokrát Jirkův oblíbený žert s durianem. Že nevíte, co je durian?

Durian

Jde údajně o nejchutnější ovoce na světě, které si však skutečně vychutná jen opravdový labužník. Proč? Protože zápach, který se z durianu line, je opravdu nesnesitelný. „Lidé, kteří zápach překonají, většinou popisují lahodnou chuť směsice jahod se šlehačkou a smažené cibulky,“ sliboval nám Jirka.

Minule, když to přinesl k nám do práce, to bylo cítit už při vstupu do domu, a nadávali, že je tam asi někde nějaká mrtvola,“ hbitě ho doplnila Daniela.

Náš kousek durianu ještě tak uleželý nebyl. Jak jsme pochopili, prodává se tahle lahůdka občas hluboko zmražená v Globusu - je to sezónní zboží. Přesto, i přes hluboké zmražení, dokážete po příchodu do prodejny čichem snadno identifikovat, že durian přivezli. „Nejde o nijak levnou záležitost,“ dodává k tomu Jirka. Jeden celý velký kus (asi jako meloun) stojí kolem sedmi set.

Jak jsme jedli durian my

durian

Jirka měl durian ukrytý v ledničce, a kdykoli ji otevřel, každý jsme ucítili, že je „smraďoch" přítomen. Intenzivní pach vydával i přes dvojitý igelitový sáček a originální zatavení. Zajímavé bylo, že každému připadal ten pach zcela jiný - mně například připomínal unikající plyn.

Když došlo na chvíli CH a durian byl slavnostně otevřen, po chvíli jsme si na zápach zvykli a nijak moc ho neevidovali (ovšem sousedi nejspíš ano).

Hostitel durian naporcoval na asi dvoucentimetrové kousky. Váhavě jsme po něm sáhli. Sám a jako jediný jsem se rozhodl pro metodu „Vhození do vody", uzavřel čichovou cestu a šup s kusem do pusy. Tu jsem ale udělal chybu a začal svůj kousek v ústech převalovat a žvýkat v očekávání výjimečné lahodné chuti. Nedostavila se. Zdání mne v případě durianu neklamalo, namísto jahod ve smetaně lehce aromatizovaných smaženou cibulkou jsem polknul shnilou dušenou cibuli.

Tak já nevím. Asi nejsem labužník...

Dnes si na Ženě-in povídáme na téma zdání klame. Cítila jste se někdy oklamána? Byly věci nakonec jinak, než se na první pohled zdálo? Nebo si naopak vy sama libujete v matení veřejnosti? Napište nám o tom! Více se dozvíte v článku On je žena! Nebo už zase ne?

Reklama