Tak jsme vám kdysi s mým přítelem hledali nějaký byt.
Chodili jsem na obhlídky a potkávali tak různé lidi. Jedním z majitelů bytů byla mladá, hezká a inteligentní slečna.

Po vstupu do jejího bytu jsem nemohla nepostřehnout zájem o mého přítele.
„A tady se budu muset obrnit a použít všechny své diplomatické zbraně“, řekla jsem si a pro začátek jsem jako obranu nasadila sympatický úsměv s výrazem blba, který si ničeho nevšiml.

Na první pohled bylo zřejmé, že se nám byt nehodí a také je vysoko nad naše možnosti. Slečna však nespustila oči z mého společníka a s pohledem upřeným na něho něžně vyslovila: „Nedáte si snad šálek kávy“? Trochu rychle jsem zaslechla: „Ano, ano rádi.“ a snažila se udržet můj křečovitý výraz. Ani bych se o tomto zážitku nešířila, ale tady teprve začíná zajímavý okamžik .

Můj přítel se zcela lapil do sítí této ženštiny. Abych se mohla posadit, tak jsem do něho musela lehce drcnout a šoupnout ho tak ke straně pohovky. Jinak bych si to kafe vysrkala snad ve stoje. Přítel jakoby mne neviděl, neslyšel a ani se na mne nedíval. Aby si mne všimnuli, musela jsem vždy hlasitě pronést nějakou větu, která se týkala bytu. To abych jim připomněla důvod naší návštěvy. Měla jsem z naší hostitelky neodbytný dojem vytrvalé lovkyně, které na kvalitě kořisti zase tak moc nezáleží. Šlo zde o počet trofejí. A moje přítomnost jí v tom nejen nebránila, ale snad i vzrušovala.

Ale to většinou oběti nepostřehnou a hlavně se téměř vždy chytí do pasti. A tak se také stalo. Situaci jsem zvládla jen díky tomu, že mi už tenkrát bylo spíš třicet než dvacet.
Největší údiv ve mne vzbuzovalo chování té lovkyně. Totiž, že se můj přítel chytí do jejich sítí, to se (mezi námi) dalo předpokládat. Ale ta její sebevědomá drzost a koketnost mne úplně šokovala. Nejsem totiž ten typ, který líčí pasti za těchto okolností.

Ke konci návštěvy jsme obě dvě hrály jakousi hru. Šlo o to, kolik toho vydržím. O této hře jsme věděly jen my dvě, já a moje sokyně. Naparující se obět netušila nic!

Návštěva se blížila ke konci, tlachání o ničem už nešlo prodlužovat. Přítel si vzal telefonní číslo (které už jsme měli od realitní kanceláře) a přislíbil, že se „kvůli bytu“ určitě ozveme. Slečna se s ním svůdně rozloučila a ke mne vyslala výraz vítěze. Ještě jsem zvládla jí s úsměvem pozdravit.

Přítel kráčel k autu se zasněným výrazem. To by ještě šlo. Ale pak řekl: „To byla ale zajímavá slečna, co?“ 
A to už jsem nevydržela. Sundala jsem si z obličeje usměvavou masku a koktavě jsem začala řvát. Můj nashromážděný vztek musel ven. Nesmyslně jsem se ho snažila přivést k faktu, že se slečna chovala jako „kráva“ vzhledem k mé přítomnosti. Přítel to nepochopil a ze slovní potyčky jsem vyšla jako hysterka.

Zda něco následovalo mezi těmi dvěma, to nevím a je mi to s odstupem let upřímně jedno. Ale jestli ano, tak to asi nebylo nic slavného, protože jsme se s tímto přítelem nakonec vzali a už s ním pár let vychovávám naše děti.
Jen jsem zvědavá, co bude na tento článek říkat.

A co vy? Jste spíše lovkyně nebo jste také hysterky?
V každém případě vás zdravím a přeji při obraně a lovení obětí pevné nervy……………..
 

            
Reklama