5a785e38778e6obrazek.png
Už několikrát jsem v různých časopisech, nebo na internetových stránkách viděla výzvy k tomu, abychom se podělili o své zkušenosti s tím, či oným produktem, abychom do redakce napsali svůj životní příběh. Musím říct, že častokrát jsem nad tím uvažovala, ale… buďto bylo venku moc hezky na to, abych seděla u počítače, nebo zase příliš ošklivo, takže jsem si doma naháněla domácí „resty“. K tomu hromada práce a málo času…  Jedním z dalších důvodů bylo i to, že se poměrně nerada dělím o své soukromí. Tyhle moje osobní ledy jsem se nakonec rozhodla prolomit a vy se brzy dozvíte proč.

5a785e5003e1dobrazek.pngKdyž jsme se stěhovali z bytu do domečku, byla jsem nadšená. Děti potřebují zahradu. Postavili jsme si malý domek za Prahou a těšili se. Ne všechno ale bylo fajn. Na domě bylo pořád co opravovat, takže jsme se nastěhovali a pořád něco kutili. Manžel je docela zručný a s lecčím si poradil. Problémy nastaly s podzimem. Ve sklepě jsem cítila takovou tu zatuchlinu. Říkala jsem si, že to bude tím, že tam málo větráme. A nebrala jsem to úplně vážně. Když jsem ale začala čichat takový ten zatuchlý zápach i v koupelně, trochu mě to překvapilo a začala jsem pátrat. Mohli jsme si dovolit větší koupelnu, a tak jsme nainstalovali na jednu stěnu úzké vysoké skříně. Pečlivě jsem to prohlídla a k mému překvapení jsem v rohu za skříněmi objevila plíseň. Asi nemusím říkat, jak dopadl sklep a garáž. Plíseň, plíseň, plíseň.

 5a785e7c90e90obrazek.pngBylo mi jasné, že to musíme vyřešit. Ale jak? Sprej na plísně byla první volba. Ale to pomůže jen na chvíli. Dům je nový, asi chvíli bude ještě vysychat. Tak jsem začala pátrat. Ale přiznejme si to, nechce se mi říkat někomu cizímu, že mám doma plíseň. Ani známým se moc nesvěřuji. Na rovinu, trochu jsem se styděla. Prošla jsem desítky diskusí na tohle téma, a protože se tam občas objevil tip na Ceresit Stop Vlhkosti, rozhodla jsem se ho vyzkoušet. Když jsme jej přivezli, otevřeli krabici, vykoukla na mě šedá nádoba s průhlednou spodní částí a velikou tabletou v sáčku. Stačilo jen vložit tabletu do přístroje a dát jej do koupeny a počkat. Po pár hodinách jsem zvědavě zjišťovala, jestli to něco dělá. Přišlo mi, že nic. Pak jsem si všimla modré tekutiny ve spodní části nádoby. Bylo vidět, že Ceresit pracuje a chytá vlhkost. Tak uvidíme. Tableta se rozpustila asi za šest týdnů, jen jsem pak zakoupila novou a Ceresit funguje dál. Zatuchlinu již necítíme. Jen občas ve sklepě, kam chodíme méně, se objeví.

A proč, že jsem se nakonec rozhodla vám ten svůj příběh napsat? Protože si konečně uvědomuji, že se nemám za co stydět. Není to ostuda, že máte v domě nebo bytě vlhko, nebo že vám na zdi raší plíseň. Ostuda by to byla, kdybyste to neřešili a žili tak dál. A myslíte si, že jste jediní, kdo s něčím takovým bojuje? Asi ne. Svůj příběh bych ráda zakončila radou. Nestyďte se za svoje trable, řešte je! A když si i přes veškerou vaši snahu nebudete vědět rady, zeptejte se. Vždyť od toho tady všechny ty poradny jsou.
5a785e964aaedobrazek.png
 
Petra, Střední Čechy
Ceresit děkuje paní Petře za její příběh. V jejím případě to dopadá dobře. Někdy ovšem Ceresit pomoci nedokáže. Zejména, když se jedná o stavební chyby nebo když jsou domy postavené s nedostačující izolací ve vlhkých místech. Tam již jsou důležité stavební zásahy. Ovšem na menší obtíže s vlhkostí v domech je Ceresit ideálním pomocníkem.

Reklama