Dámské odpoledne vyhlášené Golfovým klubem Lahovice bylo moc vydařené. Lehký, ale vynikající raut, růžové víno, možnost vyzkoušet si kosmetiku Herbita a příjemná společnost. Program mě bavil do chvíle, než byl zahájen zlatý hřeb a vlastně důvod celé akce - lekce golfu.

Trenér - šlachovitý čtyřicátník v kostkovaných kalhotách, nás po kusech rozestavil k zeleným koberečkům se zapíchnutou stopkou coby podstavcem pro míček, rozdal hole a do korýtek nasypal haldy míčků. Rozkročit se, vyšpulit zadek, pokrčit kolena a podivně zkroutit ruce v úchopu železné hole.

Pak už se jen rozmáchnout a odpálit. Zní to jasně a stručně jako mlasknutí po facce, ale ve skutečnosti tomu tak není. Máchala jsem holí, ale několikrát se do míčku vůbec netrefila, pak se sice trefila, ale on letěl buď dva metry přede mne, nebo kamsi bokem, a o jehož místě dopadu jsem kolikrát neměla ani ponětí.

Po půl hodině jsem začala zívat a koukat se na hodinky, kdy už nás přestanou trápit. A potom se mi začalo dařit. Aspoň to tak na první pohled vypadalo, protože míčky létaly dobrých 50 metrů daleko a celkem i správným směrem. V euforii jsem udělala pár kroků na trávník, teda green, a razantním švihem napálila nejbližší ležící míček. A to byla chyba.

Na hlavu se mi totiž začala snášet sprška hlíny, kamínků a nakonec i travní drn velikosti dlaně. Zničila jsem green! Ten luxusní sametový trávníček, který se piplá roky a opečovává jak čerstvě narozené nemluvně. Trenér nebyl naštěstí v dohledu, a tak jsem se, jen za burácivých poznámek svých sousedek, odplížila jak spráskaný pes. A v ten moment mě definitivně přešla chuť stát se golfovou šampionkou.

Děláte nějaký sport? Chtěli byste si vyzkoušet golf (jestli už ho dávno nehrajete)?

 

Reklama