Na začátku února jsme měli třídní sraz. Naštěstí jsem spolužačku Petru, která sraz organizovala, potkala tři měsíce před tím, a měla tak náskok při přípravě na oslnění bývalých spolužáků. Cvičila jsem každý den a doufala, že mé postavě nebude vadit, že nedokážu držet dietu. Jídlo je prostě moje láska. Navíc Petra byla vždycky mojí největší konkurencí, a když jsem ji potkala, byla pěkně tlusťoučká a oplácaňoučká, takže jsem věděla, že mám dopředu vyhráno.


Pak nastal den D a šok! Vnesla jsem se do sálu mezi spolužáky se svou nádhernou zpevněnou postavou, kterou hyzdil jen tu a tam špíček z vánoc, a čekala na obdiv. Ten se nedostavil, zato se dostavila Petra. Štíhlounká jako proutek, na pohled zářící zdravím usměvavá a milá.

Korzovala sálem a já závistivě sledovala pohledy spolužáků klouzající po jejích křivkách. Lála jsem si, že nedokážu držet dietu, a vztekala se, proč zrovna já musím být tak závislá na sladkém, a popíjela jednu sklenku vína za druhou.


O půlnoci jsem byla tak opilá, že jsem se nakonec se vším svěřila samotné Petře. Chápavě se usmívala, když jsem si stěžovala, jak mě často honí mlsná a jak ani to cvičení nepomáhá a jak jí závidím, že dokáže v krátké době takhle zhubnout a jak já to nikdy nedokážu a Petra mi poradila něco na první pohled opravdu zvláštního. „Poděbradku na tebe,“ řekla spiklenecky se usmívajíc. Denně láhev a půl Poděbradky Pro Linie a uvidíš zázrak.“ Nechápavě jsem na ní koukala a ona vyprávěla, jak také ráda mlsala, ale že se zařekla, že než si dá nějakou tu dobrůtku, vždycky čtvrt hodiny před tím vypije sklenici jemně perlivé Poděbradky Pro Linie bez cukru. Málokdy se jí stalo, že na tu původní laskominu měla po čtvrt hodině ještě chuť.

Poděbradka prý svou příjemnou chutí uspokojila Petřiny choutky na sladké a svou jemnou perlivostí jí navodila pocit plnosti. Hlad i choutky byly tytam. A co víc – zjistila, že Poděbradka svým složením nejenže podporuje trávení, ale její hydrogenuhličitanová složka dokonce štěpí tuky. Takže si mohla občas přeci jen něco malého dopřát, a přesto byl výsledek oslnivý.

„Tak takhle je to jednoduché?“ říkala jsem si a chvátala hned druhý den do obchodu pro balení Poděbradek Pro Linie.


Dnes hubnu s Poděbradkou Pro Linií už šestý týden, a přesto, že si „občas“ něco malého,  tučného dopřeji, už mám o velikost menší oblečení! Na Poděbradku už nedám dopustit a jen doufám, že pramen je dost hluboký a nevyschne.

Otélie Hravá

Reklama