Už to bude rok, co jsem zhubla.
Měla jsem tenkrát 60 kilo. „CO TO JE?!“, řeknete si, ale já jsem drobná a štíhlá a bylo to na mně dost vidět. Tuk se mi uložil do prsou, stehen a hýždí, takže jsem už vypadala baculatě, do ničeho jsem se nevešla, musela jsem koupit novou podprsenku. Děsně mě to štvalo, jak jinak.

K naskočení váhy došlo ze dvou důvodů – pracovala jsem měsíc nepravidelně na noční, ale to stačilo, aby se mi rozhodil denní a noční rytmus, a tak jsem byla pořád unavená a ospalá. K tomu jsem brala léky, které na mě měly silně utlumující účinek (i když mi lékařka tvrdila opak), takže jsem spala asi 12 hodin denně. No, zní to sice dobře, aspoň se člověk dobře vyspí a to já ráda, ale potřebovala jsem se učit na státnice a to vyžaduje spánku co nejmíň.

Po čase jsem zjistila, že po tomto typu léků se přibírá běžně – takové byly zkušenosti jiných uživatelek. Léto jsem jakžtakž přežila, ale na podzim mě to začalo vadit (paradoxně právě až v době, kdy se člověk spíš zabaluje, než rozbaluje a odhaluje).
Tak jsem se na to vrhla a začala hubnout. Vrátila jsem se k chození do posilovny, což miluju – musím se k návštěvě dokopat, ale pak se zas nemůžu utrhnout. Najela jsem na klasický kruhový trénink jako začátečník.Svoboda
V knihovně jsem si půjčila knížku paní Sipeky – „Vysoká škola hubnutí“ a získávala jsem z ní další motivaci. Objevila jsem, že Pět Tibeťanů je vlastně báječné posilování, a nejen břišních svalů.

A změnila jsem jídelníček. Zařadila jsem lehké zeleninové polévky, nezahuštěné (kvůli tekutinám), hlavně čočkovou, která prospěla i mému trávení (slupky = úklid trávicích cest). Naučila jsem se jíst po 4 hodinách (pravidelný jídelníček vřele doporučuji), malé porce.
A naučila jsem se NEDOJÍDAT ZA KAŽDOU CENU.
Zařadit do jídelníčku aspoň 400g zeleniny u mě nepřipadá v úvahu, protože moje trávení na to není stavěné,  jsem alergik, takže aspoň jablečný kompot a mléčné výrobky.
A výsledek?
1,5 kila za první týden dole, za 3 týdny jsem byla na 57 kg.
A nakonec jsem se dostala na 55g, což ještě není optimální, protože koupit kalhoty je pro mě stále ještě problém (sehnat krátké, s úzkým pasem a širšími stehny se mi prostě moc nedaří).

Proti někomu byl můj problém jistě malý, jsou tací/ takové, které bojují s více kily, ale pro každého nás je jeho problém ten největší...


Zdraví veselá_hruška


Milá veselá_hruško, 
děkujeme za vaši zkušenost s hubnutím.
Možná může někomu připadat vaše váha malá a hubnutí zbytečné(neuvádíte výšku), ale podle mého názoru je nejdůležitější, jak se člověk sám cítí, jak je spokojený.
Bohužel, někdo nepozná tu hranici

 

 

 

Reklama