Naše dcerka se narodila s krásnými nehtovými lůžky zakončenými dlouhými pěstěnými nehty, za které by se nemusela stydět leckterá dospělá žena! V porodnici mi řekli, že nehty miminka by se měly stříhat až po šestinedělí. K nehtu prý může být často ještě přirostlá kůžička a při stříhání pak může téct krev.

A já krev opravdu nerada! Stačí, že omdlévám, když se říznu. Takže při té představě, s totálním respektem jsem si říkala, že radši opravdu počkám. Manžel hned do porodnice přinesl rukavičky, aby se naše holčička neškrábala v obličeji a dávali jsme jí je i po příjezdu domů. Nehty byly totiž opravdu ostré a během chvíle si ta naše holka šikovná dokázala na tvářích vytvořit super škrábance.

nehty

Poslední týden už jsem ale přemýšlela nad tím, že nehty opravdu ostříhám. Rukavičky pořád padaly, nebavilo mě jí je pořád, chudince, nasazovat. Ze stříhání jsem měla ale fakt nahnáno! Když si vzpomenu, jak jsem jednou špatně zastřihla drápek našemu buldočkovi a pak hysterická lítala po baráku s tím, že náš pes určitě vykrvácí, vůbec se mi do toho nechtělo!!

Jenže včera začala vedra a říkala jsem si: „Chtěla bych snad já nosit rukavice?“ „Ne!“ Takže jak to udělat? Vždyť s těma ručičkama pořád něco dělá!! A co když ji píchnu nebo střihnu víc? A tak jsem tedy počkala, až usne! A panečku, to se to stříhalo! Rukavičkám jsme daly s Emilkou sbohem! Pokud ještě váháte, nadechněte se, vydechněte a než na to vlítnete, nezapomeňte před stříháním dezinfikovat nůžky. Třeba lihem.

Matky v nesnázích

Matky v nesnázích 2Jsme dvě kamarádky, které otěhotněly téměř ve stejnou dobu. Všechny radosti prožíváme spolu. Rozhodně jsme neobjevily Ameriku a netvrdíme, že víme všechno! Nejsme expertky na mateřství ani těhotenství. Někdy jsme bezradné stejně jako většina prvorodiček. Takže? Testujeme na sobě! Vyzkoušíme, posoudíme, podělíme se a moc rády uslyšíme nejen i vaše tipy, ale třeba i váš příběh!
Pokud jste na to samy/sami (to, kdyby nás chtěli omrknout i pánové) nebo se chcete jen odreagovat, zastavte se k nám!

Foto: Petr Adámek, Shutterstock

Čtěte také:

Reklama