Hypochondr teda nejsem, i když se mi před pár lety povedl docela slušný výstup na noční pohotovosti v Motole.

Ředkvičky v žaludku a rohlík v krku

Koupila jsem si totiž toho dne naklíčené ředkvičky a celé je snědla. Byly pálivé a trochu špatně se mi začalo dělat už při jídle, ale narvala jsem je do sebe všechny. A pak mě začala strašně pálit žáha. Poprvé a naposledy v životě, aspoň jsem byla přesvědčená, že to žáha je. Pálilo to fakt hodně, kroutila jsem se v posteli jako červ, a protože jsem s žáhou neměla žádné zkušenosti, nalistovala jsem si o ní v domácím lékaři. Tam doporučovali čaj, suchý rohlík atd., a tak jsem do sebe nacpala ještě dva rohlíky, které mi zůstaly viset v krku jako uzené v komíně. A to už mi bylo fakt blbě a byla noc a já jsem nemohla spát.

Žáha nebo infarkt

„Platíš si doktora, zajdi si pro jedlou sodu nebo něco podobného a je to!“ poradil mi vnitřní hlas, já sedla do auta a jela na noční pohotovost. Po sdělení svých příznaků mi doktor (Arab) s vyvalenýma očima sdělil lámanou češtinou, že mám infarkt a okamžitě musím do nemocnice. Dokonce si musím přivolat řidiče, protože to se mnou pravděpodobně šlehne, když budu za volantem.

Jste hypochondr, milá dámo

Protože jsem byla doma sama, zburcovala jsem v jednu v noci svého otce, ten celý vyděšený přijel a jeli jsme do Motola na kardiologii. Tam si ale z mého předsmrtného stavu nic moc nedělali, asi jsou zvyklí, a nechali mě dobrou půlhodinu v čekárně. Pak mě zavolali na EKG, prohmatali břicho, koukli do očí a podali mi plato s neurolem. „A proč jste si myslela, že máte infarkt? Vždyť vám vůbec nic není,“ kroutili hlavami a já byla za totálního idiota.

Všechno jsem ještě dorazila tím, že jsem si neurol odmítla vzít s tvrzením, že žádné psychické potíže nemám. „A vy víte, na co je neurol? Aha!“ Významně po sobě pokukovali a mně bylo jasné, že tím jsem definitivně potvrdila, že jsem blázen a s podobnými léky mám už spoustu zkušeností.

Bez infarktu do Motola nelez

I když jsem se snažila všechnu vinu hodit na doktora Araba a vysvětlit, že jsem vlastně přišla s pálením žáhy, vůbec mi to nepomohlo. Byla jsem zařazená a šuplíček byl pevně zavřený. A tak vím, že kdybych dostala infarkt, tak už s ním nemůžu jít do Motola. Nikdo by mi ho už nevěřil.

 


Posílejte mi dnes (středa 4. listopadu 2009) na e-mail redakce@zena-in.cz své zábavné historky o hypochondrech. Zajímavé uveřejníme a tu nejzábavnější odměníme malým dárkem! Více viz novinka: Natočili mi EKG - infarkt to nebyl...

Hrajte dnes soutěž: Vyřešte kvíz!

  • Zadání a první indicie: Soutěž: Vyřešte kvíz!
  • INDICIE: Míša nedala novou věc ani do obývacího pokoje, ani do ložnice.
Reklama