Jak Hanula s kámoškou pekly dort - i tak by se mohl jmenovat tento příspěvek. Jak se dort povedl, to už si přečtěte samy.

Příspěvek čtenářky Hanuly sice není o mužském vaření, ale zase je zajímavý.


Bylo mi něco přes deset let, když jsem se svojí nejlepší kámoškou, která už není dlouho na tomhle světě - rozhodla se sama dobrovolně odejít - ach ju), rozhodla, že uděláme našim maminkám radost a upečeme jim dort.

Na všechno jsme se pečlivě připravily - z maminčiných receptů si opsaly nějaký super dort a potajmu jsme si na něj připravovaly ingredience.

Pak nastal den H - maminka měla být dlouho mimo domov a my jsme se do toho pustily. Vzaly jsme si zástěry a šátky na hlavu - to aby se nám tam nedostal žádný vlas - to by byla přece ostuda.

No když si to dnes uvědomím, tam jsme byly trochu jako pejsek s kočičkou, když „vařili“ ten svůj super dort...

Když jsme vytáhli korpus z trouby - měl být vysoký a krásně nadýchaný - jenže ten náš výtvor to byla nízká zdrclá placka - dnes bych zvolala, kde udělali soudruzi z NDR chybu? Ale tenkrát jsme obě brečely a dort nebyl.... vyhodily jsme ho a maminkám jsme udělaly pohár - puding s ovocem.

Od té doby jsem na pečení dortů zanevřela, kamarádka ne - z té pak byla výtečná domácí cukrářka.

Dělám sice dorty, ale ty nepečené....

Kdykoliv zajdu tam u nás na hřbitov, tak se zastavím u ní - pamatuješ, jak jsme pekly svůj první dort?

Hanula

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

A jak to máte doma s vařením vy?

Téma dnešního dne: Umí váš partner vařit?

  • Umí váš mužský vařit?
  • Kdo vaří častěji, vy, nebo partner?
  • Dokáže vás muž překvapit jídlem?
  • Co vám od něj nejvíc chutná?
  • Máte nějakou zajímavou historku z kuchyně?

Napište nám také, můžete přidat i fotku! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá balíček lahodných čokolád Figaro s různými příchutěmi! Příspěvky posílejte dnes, 6. 2. 2013 nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

Děkuju za vaše příspěvky!

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: VAŘENÍ

vareni

Reklama