Po přečtení všech reakcí u mého článku bylo vše jasné! Už jsem byla přesvědčená kam jít a naše mzdová účetní to jenom urychlila. Den po zveřejnění článku jsem vyšla brzo ráno do práce rovnou směr mzdová účetní a prosila ji, aby mi na můj současný účet neposílala výplatu. Chtěla tedy ode mě okamžité nahlášení nového účtu. To jsem jí samozřejmě nahlásit nemohla, neboť jsem si naplánovala zřízení nového účtu až na dnešní den, během polední přestávky.

 

Bohužel to už by bylo pro naši „mzdovou“ pozdě. Buď by mi dala hotovost, nebo poslala na nový účet, ale potřebovala znát jeho číslo ještě dopoledne. Byla to okamžitá reakce. Dohodla jsem se tedy, že si na chvilku odskočím z práce a rychle si půjdu zřídit účet do nové banky.

 

Vylítla jsem z worku, jak kulovej blesk, a před branami mé budoucí banky jsem stála v 8h15.  Nebyla jsem objednaná, tak jsem jen doufala, že v tuto dobu tam nebude tolik lidí. Vešla jsem dovnitř a všimla si první bankéřky a řekla jsem jí, že bych si u nich ráda založila účet, tak jestli mohu hned. Byla sice milá, ale velmi se mi omlouvala, že mě teď nemůže obsloužit, že na tuto dobu čeká objednaného klienta. Poprosila mě, zda mohu jít k její kolegyni, která mě obslouží. Šla jsem tedy za další sympatickou tváří, že si založím účet u ní.  Byla velmi vstřícná (no, taky jsem její nový klient a chci si založit u jejich banky účet, že?! :-)).

V podstatě to proběhlo všechno velmi rychle, jelikož jsem si zakládala účet v bance, kde si ho založil nedávno i můj přítel a velmi si ji vychvaloval. Věděla jsem dopředu, co banka nabízí a jak ovládat účet přes internet díky přítelova účtu a doslova mě tato banka uchvátila.

 

Bankéřka mi nemusela vše vysvětlovat/předvádět, jen jsem se jí zeptala na pár konkrétních otázek. Zbývalo jen prokázat svou totožnost, dát pár určitých informací o sobě (název společnosti, kde pracuji, kde žiji - zda ve vlastním bytě, či v podnájmu, dále kolik členů čítá naše domácnost a její přibližný čistý příjem,…). Tohle vše proto, aby mi mohli schválit žádost o embosovanou platební kartu. Žádost byla schválena během chvilky a do 5 dnů mi bude platební karta k dispozici. Pak už stačilo jen podepsat smlouvu a další dokumenty a bylo téměř hotovo.

Málem bych zapomněla, dostala jsem přívěsek na klíče s logem banky, tak jim mohu dělat neplacenou reklamu. :-)

A samozřejmě během zřizování mého nového účtu, nám byla hned nabídnuta káva, čaj, minerálka… V tom vedru přišla minerálka vhod. V mé staré bance bych se takového jednání opravdu nedočkala .... :-)

Ještě jsem si s bankéřkou domluvila schůzku na 12h30, aby mi nahrála bankovní software na mobilní telefon 

 

V práci jsem šla hned za naší milou mzdovou a teď už se těším na penízky na mém novém účtu… :-) 

 

Je pravda, že jsem za celý den skoro nejedla, takže jsem z toho byla dost vyčerpaná, ale stálo to za to. O polední pauze jsem nejprve zašla do autorizované prodejny, aby mi vyměnili mou sim kartu za bankovní. Pak už jsem šla znovu do banky za osobní bankéřkou, která mi na mobil nahrála bankovních software a bylo.
Ještě jsem dostala bankovní PUK (v zapečetěné obálce) a nastavila jsem si vlastní bankovní PIN.
A mohly jsme se hned podívat na můj nový účet! Vstoupily jsme do něj a bylo mi vysvětleno, jak používat autentizační kód a certifikaci. Bankéřka mi také ukazala, jak si zřídit můj první trvalý příkaz přes internet.

 

Pak už jsem měla jen další zvídavé otázky, například ohledně termínových vkladů, podílových fondů, do kterých můžu investovat peníze díky účtu v bance. A samozřejmě jsem se nezapomněla zeptat na hypotéku, protože s přítelem uvažujeme o novém bydlení. Dohodla jsem si schůzku a podrobné informace, i vypočítání částky hypotéky (na kterou budeme mít dohromady nárok), se dozvím po naší dovolené. Odjíždíme už tuto sobotu. Hurá :-).

 

Ještě s poslední věcí se musím svěřit  – byla jsem mile překvapena! Za výměnu sim karty jsem nakonec nemusela platit ani korunu! Normálně totiž výměna sim karty za bankovní by měla stát cca 400,- Kč (alespoň u mého operátora). Ten má totiž dohodnu s několika bankami, a  v prodejně mi tedy po výměně strhli z karty kreditu jen 200,- Kč a v bance mi pak po předložení potvrzení, připíšou těch 200,- Kč na můj nový účet. Říkali také, že to připsání bude trvat tak jeden den. Když jsem se pak odpoledne koukla v práci na internet, těch 200,- Kč již bylo připsáno! Skvělý servis a zatím i skvělý internetový systém. 

 

A teď mám den zalitý sluncem, díky tomu, že jsem si zřídila konečně bankovní účet v jiné bance, kde myslím,  že už vše bude bez problémů. :-)


A co vy? Už jste vyřešily problém zvaný vaše  banka?

        
Reklama