minipavlova

Fotografování jídla se věnuji už více než patnáct let. Nejsem profík, a proto se potřebuji dál a dál vzdělávat, více fotit a učit se od mistrů. To se mi povedlo jednu červencovou sobotu. Učila jsem se od fotografky jídla Šárky Babické.

A nejen já. Na výlet si se mnou vyjela taky Klára Křížová. Obě jsme naleštily své aparáty a plny očekávání se vydaly na cestu.

Kurz probíhal v bytové restauraci Na Faře. Žijí zde manželé Křivánkovi. Fanoušci dobrého jídla by Darinu Křivánkovou měli znát. Více než dva roky byla šéfredaktorkou našeho nejkrásnějšího časopisu o vaření. Časopisu Gurmet. S manželem už několik let provozují bytovou restauraci a tak nějak se pořád točí kolem dobrého jídla a pití.

bytová restaurace Na Faře

Šárka Babická žije už pár let v Londýně. Je to přední fotografka jídla, nejen u nás, ale právě (a možná ještě více) i v zahraničí. Fotí pro mnoho webů, časopisů a také do kuchařských knih. Cestuje po světě, vaří a píše svůj blog. Obě tyto ženy, které stály za kurzem, jsou neskutečně inspirativní a milé. Byla radost s nimi strávit sobotu.

fara

Navíc na tak kouzelném místě. Stará fara s krásnou zahradou a vybavením, ze kterého dýchá pohoda a historie. Jsem milovník starého nábytku, nádobí, starých domů. Takže jsem se tady cítila naprosto skvěle.

bytová restaurace Fara

Kurzu se zúčastnilo deset lidí. Bylo to tak akorát na prostory, které pro nás byly připraveny. Fotili jsme ve dvojicích, pobíhali mezi jídelnou, kuchyní a ložnicí, kde bylo pět pracovních míst.

bytová restaurace Fara

První jsme se učili fotit „nudný“ plochý chléb s „něčím“. Jak se to dělat má a jak v žádném případně ne. Jak je důležité správně vybrat talíř, podklad i pozadí. Co všechno s fotografií udělají různé dekorativní doplňky.

kurz fotografování jídla

V dalším kroku jsme si mohli nachystat sendvič, salát, další pomazánku a naaranžovat si vlastní fotku. Kreativní činnost všechny nadchla a pobíhali jsme po místnostech sem a tam. Drobili chleba na plochu, pohybovali drobnými kousky sem a tam, měnili podklady, talíře, doplňky. A fotili a fotili a fotili.

kurz fotografování

Zdá se to jako legrace, ale není. Připravit všechno tak, aby fotka byla dokonalá, vyžaduje čas a trochu zkušené oko.

kurz fotografování jídla

Po výborném obědě, kdy jsme si pochutnali na slaných koláčích, salátech, dokonalých pomazánkách jsme vyrazili fotit dezerty.

fotografování jídla

Kdo chtěl, mohl si svůj dezert vynést na zahradu. Mohli jsme fotit mini Pavlovy, dozdobené ovocem podle vlastní fantazie. Další na vyzkoušení byly skleničky s dezerty a placatý koláč s ovocem a mandlemi.

rychlý jogurtový koláč

A víte, co bylo úžasné? Co jsme si vyfotili, to jsme si pak snědli :-)))

kurz fotografování jídla

Na kurzu byla velice příjemná atmosféra a s Klárou jsme si ho užily naplno. A já doufám, že moje fotografie pro vás, budou zase o něco lepší.

Reklama