Luc Besson psal scénář, aby si Salma Hayek a Penélope Cruz, dvě snědé krásky, mohly zahrát bok po boku. Hurá, chtělo se mi vzkřiknout, a těšil jsem se na skvělý film. Jenže ouha!

Netrvalo to dlouho a začaly chodit varovné signály od známých, kteří to viděli. Pak jsem si přečetl pár recenzí. Dlužno podotknout, že některé ty recenze byly určitě daleko horší než inkriminovaný film, ale ze všech vyznívá celkem zřetelné varování.

Ale jak se to tak mohlo stát? Znáte-li francouzského režiséra Luca Bessona a jeho početnou filmografii – byl to on, kdo natočil nesmrtelný Pátý element s Brucem Willisem a svou manželkou Millou Jovovich v hlavní roli, byl to také on, kdo má na svědomí tři díly povedené bláznivé komedie Taxi! Taxi! A najednou takový výbuch? Jak to?

Jestli ony za tím nebudou právě ty dvě krásky, kterým měl být scénář ušit na tělo. Už samotný námět nepřináší nic jiného než klišé. Jedna z hereček je dcerou starého rolníka, ta druhá se vrací ze studií v Evropě. Krása. To první je jak ze Sedmi statečných, druhá má možná připomenout fantastickou komedii Podivné dědictví s Terrencem Hillem v hlavní roli. Ale jak se podle komentářů zdá, je to to posledním, čím nesmrtelný film připomíná.

Podle některých recenzí jsou ve snímku Sexy Pistols celé dvě opravdu povedené scény, jinde je chválena postelová scéna, recenzenti se také shodují na povedeném hašteření dvou hlavních protagonistek – inu, kamarádky. Jinak ale padají slova o trapnosti, neujasněnosti režijního záměru a dalších nepřístojnostech, nad nimiž se ale tyčí hrůznost Bessonova scénáře. Jak poznamenal jeden z recenzentů – Besson má zřejmě tvůrčí krizi. V poslední době totiž nic, na co sáhne, nedopadá moc  dobře.

Je to škoda. Film měl být letní odpočívárnou, snímkem, na který se vyrazí před žhavou nocí, aby člověka dvě temperamentní krásky naladily na věci příští. To se ale nepovedlo zcela jistě. Ba povedl se opak. Podle všeho by se vám tedy také mohlo stát, že pokud se na film vypravíte, nejen že by se vám nemusel líbit, ale mohl by vás i otrávit. Pokud ale patříte ke skalním fanouškům obou zmiňovaných hereček, můžete si při sledování Sexy Pistols alespoň hořce zanadávat, co s vašimi oblíbenkyněmi zase provedli. Já jsem spíše na zrzky, takže si to jejich fiasko nechám s klidem ujít a dám si raději sklenici vína :-).

SEXY PISTOLS (Bandidas)
Režie: Espen Sandberg, Joachim Roenning
Scénář: Luc Besson
Kamera: Thierry Arbogast
Hudba: Eric Serra
Hrají: Pénelope Cruz, Salma Hayek, Steve Zahn, Dwight Yoakam, Denis Arndt
Délka: 96 minut
Země původu: Francie / Mexiko / USA

Zdroje: http://filmweb.quick.cz/
http://www.kfilmu.net/
http://aktualne.cz/

Reklama