Ruční práce? Co to je? Nikdy jsem jim neholdovala. Ostatně můj nick, mufly, značí hodně. Mám kopýtka. Při pletení jsem skončila vždy se spletenýma rukama. Když jsme ve škole dostali zalátat ponožku, tak látala babička. Co ještě tak zvládnu, je zašít někde nějakou dírku, ovšem nikdo se nesmí koukat na to, jak to vypadá – důležité je to, že to drží pohromadě. :o)

Moje kamarádka Pajda mě přesvědčila o opaku. Nejprve jsem byla na letních kurzech, kde vznikly savením nádherná trička, doma mi visí skvělá vitrážka z hedvábí – je na ní moje znamení zvěrokruhu. Další doplněk mého šatníku tvoří máčená hedvábná šála, která vznikla také tam. Nevěřili byste, kolik s ní člověk nadělá parády.

Netvořila jsem jen pro sebe, ale pro mamku jsem známou ubrouskovou technikou ozdobila květináč, a protože já ulítávám na svíčkách, tak jsem si jednu také ozdobila. Myslím, že moje první setkání s ubrouskovou technikou dopadlo skvěle. Tuto techniku jsem využila i pro výrobu vánočních dárků, ty také povětšinou vznikly na kurzech. Kamarádka dostala sadu prostírání s podzimním motivem a pro rodiče jsem vytvořila prostírání s vánočním motivem. Obrovskou radost jsem udělala babičce svým vlastnoručně vyrobeným dárkem. Letos babička dostala krabičku čajů ozdobenou ubrousky. Ano, uznávám, ubrousky vedou a doma přede mnou již vše schovávají, nebo to skončí oblepeno ubrousky. :o)))  Tak a konec ubrousků. Jsou i další techniky, které moje kopýtka zvládnou.

Např. Mramorování. To se moje kopýtka naučila právě na vánočním kurzu. Mnou vytvořenou kravatou se nyní honosí přítel a můj otec. Pravda Mufly nakonec vypadala, jako kdyby se v roztoku na mramorování koupala sama, ale šťastný úsměv na tváři svědčil, že je spokojená.

Z každého kurzu si odvezu i nějaké svíčky. Na vánočním jsem si umotala jednu z včelího vosku a spoustu pěkných s pomocí přátel odlila do forem. Učili jsme se i drátkovat, to moje kopýtka moc nezvládala, ale razím heslo v asymetrii je krása, takže co na tom, že každé oko bylo jiné?

Tak a už se nemohu dočkat příštího týdne. Opět vyrážím tvořit. Tentokrát se motivuji Velikonocemi. Koledníci si od nás tedy odnesou netradiční kraslice, některé budou polepené (snad se neslepím sama), další budou mramorované (musím ještě popřemýšlet jakou kombinaci barev použiji) a taky bych mohla nějakou zkusit odrátkovat… Nápadů je spousta. A taky se těším, jak si sama vyrobím pěknou gelovou svíčku – ty přeci patří i k Velikonocům.  Jo a taky muflí mamka v dubnu spolu s muflonkem slaví svátek, a nejvíc potěší vlastnoruční dárek - už jsem to vymyslela - do kuchyně potřebujeme podnos.:o)

Moc se těším, až uvidím zase kamarádky, se kterými je radost tvořit. Pokud chcete, tak si moje výtvory můžete prohlédnout na auditku.

No a pokud mi to vyjde, tak bych ráda v létě strávila víkend ve společnosti kamarádek, se kterými je radost tvořit.

Holky, nešikovným muflím kopýtkům jste ukázaly, že i ona mohou něco pěkného stvořit

Pěkné Velikonoce s vlastnoruční výzdobou

 
Reklama