Člověk se potýká se závislostí dnes a denně. Ať už jsou to ty nejhorší závislosti jako drogy, alkohol či na nikotin; potrápit ale dovedou i závislosti ne tak strašného rázu, jako třeba na sexu (docela velmi milá závislost, pokud nemluvíme přímo o nymfomanii .-), nebo snad na obyčejné čokoládě, která lahodí vašim chuťovým pohárkům. Dnes je velice aktuální závislost na počítačích, internetu či počítačových hrách.

Někoho pohltí internet natolik, že surfuje od večera do pozdních ranních hodin, ať už vyhledáváním různých stránek, článků či zajímavých informací (třeba na Žena-in .-) nebo prostě jen prostým „chatováním“. Jiné zas pohltí počítačové hry, kterých je dnes takové množství, že je opravdu co hrát .-).

I já jsem se stala jedním typem dočasného závisláka a to na počítačových hrách. Konkrétně na jedné! Jednou takhle přišel můj přítel domů z práce a přinesl mi hru „The Sims“, která by mě prý mohla bavit.

Musím říct, že jsem počítačovým hrám nikdy neholdovala, a že jsem je spíše vždy odsuzovala, ale poté co jsem se dozvěděla o této hře, se situace změnila.

Najednou jsem zjistila, že můžu vlastně mít i nový (jiný) internetový život a to život ve hře.

Hra spočívá v tom,  že si člověk založí rodinu Simů, popř. jenom jediného Sima a postaví mu dům, vymaluje a koupí mu veškeré nezbytnosti, které k životu potřebuje.

Na začátku dostane každý hráč k dispozici 20tisíc a musí je dobře investovat. Pozemek se totiž pohybuje přibližně v částkách od 3 do 6 tisíc, takže člověk zjistí, že se penízky rychle rozkutálí.

Takže máme pozemek a můžeme stavět dům (pokud se nám nechce stavět hned od počátku dům, můžeme rovnou koupit pozemek i s domem, kterých je tam již pár postavěno v rámci hry).

Když máme dům, tak ho musíme vybavit tak, aby v něm Sim nestrádal žádnými primárními potřebami. Takže pro začátek vybavit kuchyň (sporák, popř. mikrovlnku, dřez a stůl se židlemi), aby měl co a kde jíst. Dále je třeba mu koupit pohodlnou postel, aby měl dost komfortu a mohlo se mu dobře spát. Samozřejmě Simové jsou velice čistotní a tak jim můžete pořídit dle financí, buď malý sprchový kout, nebo luxusnější vanu či dokonce velkou vanu s vířivkou a samozřejmě nezapomenout na záchod!

V obchodě se vždy ukazuje, kolik každá věc stojí a kolik přidává Simovi bodů, takže v případě postele, čím dražší postel, tím více přidává energie a komfortu. Komfort získáte samozřejmě také pohodlným křeslem nebo gaučem. V případě koupelny, čím dražší vybavení, tím má Sim více hygieny. Aby nestrádal hlady, musíte ho naučit dělat si pravidelně snídaně a večeře popř. občas nějakou tu svačinku neboli „snack“. Aby měl dostatek FUNu, musíte mu pořídit různé druhy zábavy, ať už je to TV, HIFI věž, virtuální realita nebo počítač .-), popř. košíkovou, bazén a také piano nebo jen plátna se štětci, což přidává nejen FUN, ale i kreativitu.

Poslední důležitá potřeba se týká sociálního zázemí. Takže pokud jste si pořídili hned od počátku jen jednoho Sima, je třeba mu najít přátele a udržovat s nimi pravidelný kontakt. Což znamená často jim volat, zvát je na návštěvu či na mejdany u grilu (ale pozor na oheň…).

Aby mohl mít Sim všeho dostatek, musí samozřejmě (jako každý jiný člověk) taky pracovat. Začínat může jako poštovní poslíček, číšník, pracovník bezpečností agentury, také i jako objekt pro výzkum lékařské vědy nebo dokonce jako kapsář–zlodějíček….

Samozřejmě si pak může vytvářet vlastní kariéru. Podle toho v jakém oboru se pohybuje, se může vzdělávat po mechanické stránce, zdokonalovat svou tělesnou stránku, logiku, ale i charisma, což je dobré třeba v politické sféře. Pokud má hodně kreativity může se stát třeba i nějakým umělcem, např. hercem.

A tak jsem si zrodila na svět Sima, ženu se jménem Aninka, naučila ji všemu, co má umět, včetně úklidu po sobě (i když po čase už bylo jednodušší jí zaplatit uklízečku, když na to má… .-). Aninka také (s mojí pomocí :o) „sbalila“ jiného Sima Michaela a po nějakém čase intimního styku .-) ho požádala o ruku. Bohužel nebyl až tak chytrý, takže uhořel, když podpálil gril… .-(, takže na oheň opravdu pozor! Ale ještě předtím stačili spolu zplodit jedno krásné děcko :-), i když musím přiznat, že první dítě mi (vlastně jim…) sebrala sociálka, že se o něj špatně starají…

Také Aninčin první a bohužel zesnulý manžel má na zahradě hrobeček a pokud se k němu nechodí žena a děti modlit, tak je jeho duch chodí v noci strašit…. (Chtěla bych podotknout, že jsem asi zřejmě jedna z malá lidí na světě, kterým se podařilo vyfotit ducha! .-)

V Simech si můžete vytvářet rodinné fotoalbum, ať už ze svatby, narození dítěte nebo prostě jen tak… Pro ukázku přikládám pár fotek mé virtuální rodinky .-) na www.zena-in.cz/fotoalba  - The SIMS.

Málem bych zapomněla, pokud chcete být alespoň trošku v bezpečí před zloději, pořiďte si alarm. A pamatujte zloděj nikdy nespí! .-)

Pokud byste tedy chtěli vědět, jak předcházet úmrtí ve virtuální rodině, jak se dobře vdát či starat se o dítě, aby ho nesebrala sociálka, můžete si to poslechnout příště… nebo to rovnou zkusit na vlastní pěst .-) jako já.

Dovolila bych si tvrdit, že už jsem v této hře takový profesionál, že už mě nemůže nic překvapit, včetně ducha…., no což vím. Asi bych si měla pořídit nějaký nejnovější upgrade, abych byla více v obraze :-).

Tak co? Také chcete mít malou virtuální rodinku? Hlavně se pak o ni pěkně starejte .-) !

Príma zábavu vám přeje