Příběh, který si teď přečtete, příběh, který by dnešní mladí lidé jen těžko pochopili, nám napsala čtenářka, která nechce být jmenována. Vzhledem k jejímu šťastnému manželství její přání respektujeme.

Bylo to ještě za hluboké totality, sportovala jsem a hodně cestovala. Náš klub byl propojen s francouzským oddílem. Když přijeli prvně k nám na závody,hned jsme se vzájemně ,,okukovali“.Mně padl do očí černooký,kudrnatý vysoký kluk.A já jemu.Prostě naše oči se setkaly,usmáli jsme se na sebe a to byl začátek našeho letitého příběhu.Při večerním seznamováku už jsme seděli vedle sebe a živě konverzovali - v angličtině.Bylo nám spolu moc hezky,ale znáte to,sejde s očí,sejde z mysli.Ale nesešlo..Po týdnu přišel první zamilovaný dopis a ty chodily pravidelně třikrát do týdne.Pak začal večer i telefonovat.Posílat dárečky.Byla jsem do něj zamilovaná čím dál tím více.Dělila nás bariéra totality.Co teď? Po půl roce jsme jeli na mezinárodky my tam. Už čekal s kyticí rudých růží a moje tváře zářily tou samou barvou. Objali jsme se, políbili a já věděla,že v tom lítám až po uši. A on??Na závodech jsem měla myšlenky úplně jinde… Ale zvládla jsem všechno. Nechtělo se mi vůbec odjíždět. To už jsme plakali oba.,,Neboj,lásko,já si pro Tebe přijedu anebo Ty za mnou... Nevěřila jsem tomu právě proto, že Francie byla jen na devizák.

Přesto jsem byla tak drzá,že jsem si podala individuální žádost. Šance téměř nulová v té době. Já tak chtěla,tolik jsem myslela na to,že se to povede. Najednou obálka...myslela jsem,že se radostí zblázním. Tři týdny se svou láskou ve Francii - to je sen!!!! Přítel byl radostí celý bez sebe,to už volal denně. Nastoupila jsem na mezinárodní rychlík. Paříž - vystupuju!!!! Čekal na mne na peronu opět s kyticí a plakal radostí. Já také. To,o čem jsme si celou dobu jen povídali a snili,se splnilo.

V objetí svého miláčka jsem v tu chvíli byla ta nejšťastnější na světě. Přestoupili jsme na TGV a velkou rychlostí se blížili ke Grennoblu. Byly to jedny z nejkrásnějších dnů mého života. Procestovali jsme Francii křížem krážem,užívali si jeden druhého,láska z nás čišela při každém gestu,pohybu,pohlazení.

Poslední týden jsme strávili v Paříži. Hotel Stella nedaleko Vítězného oblouku.Teď teprve nastala ta pravá romantika..Vznášeli jsme se štěstím.Ve mně ale hlodal červíček. Nechtělo se mi vůbec zpět domů. Despotická matka,brácha...Viděla jsem i na příteli,jak mu chvílemi posmutněly oči.Byl náš poslední společný večer.Večeře při svíčkách,šampaňské... najednou mne dlouze políbil a do mé dlaně vložil nádherný prstýnek. Lásko,miluju Tě jako jsem nikdy nemiloval,prosím,vezmi si mne...prosím,neopouštěj mne. Jsi moje živá voda,bez tebe můj život ztratí smysl....Tahle slova nezapomenu do konce života...Byla jsem naměkko - strašně jsem chtěla křičet ANO,ANO,ANO...ale krk se mi stáhl a já nemohla vydat hlásku.,,Vezmu si Tě,miláčku,ale napřed se musím vrátit domů....“.Proč jsem to jen řekla,proč jsem tam nezůstala....Najednou mi hlavou projela myšlenka na tátu,ten by to neunesl,vyrazili by ho z práce,samé problémy...hnusný režim...

Vrátila jsem se zpět,city se ve mně praly,byla jsem nešťastná bez přítele,nechtějte vědět,co jsem prožívala uvnitř duše...
Zkrátím to.Nevzala jsem si ho.Možná to byla velká chyba..Přítel to těžce snášel,stále psal,volal,přiletěl za mnou..potom se nervově složil. Mně už devizák nedali...

Já se pak vdala,ale nikdy na něj nezapomněla.On se neoženil.Žije sám,má dobré postavení...Píšeme si maily,jsme na skypu...Po tolika letech.Já mám milionového muže,kterého miluju.
Je to mé tajemství,které si s sebou ponesu až do konce života....krásné tajemství,ale smutné....

Vaše čtenářka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Velmi, velmi těžké rozhodování. Kdo tu dobu nezažil, nepochopí. Na jedné straně láska, na druhé rodiče, sourozenci, kamarádi, známí. Děkuji, že jste napsala a buďte opatrná v tom vašem stálém kontaktování.
Saša

Téma dnešního dne s pěkným datem 13. 3. 2012
Svatba, nebo život na hromádce?

  • Vdávala byste se, nebo upřednostňujete život na hromádce?
  • Proč?
  • Vdala byste se pro peníze?
  • Napište nám, jaké má váš stav výhody a nebo nevýhody.
  • Co říkáte na uzavírání předmanželských smluv?
  • Odmítla jste někdy nabídku ke sňatku a litovala pak toho?
  • Nebo naopak čekáte, a ona nepřichází?
  • Je podle vás soužití na hromádce stejné jako manželství?
  • A můžete přidat i váš názor na uzavírání manželství párů stejného pohlaví.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží krásný dárek - kuchařku Hanky Michopulu s příznačným názvem Zpátky domů :))

knihakucharka

Reklama