Stal jsem se nečekanou obětí náhlého zbohatnutí, a teď nemluvím o stovkách dolarů, ani o tisících, ale hned přímo o milionech.
Dostal jsem e-mail od paní Abubarach z Nigerie.

Chudince zemřel příbuzný, bývalý generál, který za sebou zanechal obrovské jmění. Asi 65 milionů dolarů, abych byl přesný.
Nevím, jaký plat bere generál v malinkaté nevýznamné africké zemi, ale generál byl jistě spořivý.
A klidně si zemře a nezanechá za sebou závěť ... a 65 milionů teď leží na uzavřeném účtu u jedné respektované bezpečnostní firmy.
A jedině já na celém světě k tomu mám klíč (mi napsala pani Abubarach), což mi připadá naprosto logické.
A protože pani Abubarach není takový šetřílek jako její zemřelý strýček, nabízí mi 20 % z výše uvedené sumy.

Kalkulačka mi okamžitě prozradila, že se jedná o krásných 13 milionů dolarů.
Zapřemýšlel jsem, jestli je potřebuji, a došel k názoru, že ano.
Napsal jsem, že jí rád pomůžu.
Co pro to mám udělat?
Celkem nic moc, hlavně o tom s nikým nemluvit, je to tajná transakce.
To dává smysl.
Potom musí převézt peníze na můj účet a k tomu potřebuje jenom maličkost: jméno, rodné číslo, adresu banky, číslo mého konta, heslo a rodné jméno mé matky.
A pak pro mě už zbývá jenom návštěva Nigérie, zamluvila mi HOTEL DE LAS PALMAS na hlavní třídě za 14 dní a že mám okamžitě poslat itinerář, kdy přiletím, aby mně mohli očekávat na letišti.
Jo – a že mám vzít s sebou 5 000 dolarů v hotovosti na nějaké poplatky a clo, či něco takového.
Ne šeky, ale cash. Už jsem se těšil na získané miliony a dělal si rozpočet, jak a za co je utratím. Akorát těch 5 000 dolarů a peníze na letenku mi dělaly starosti.
Tak jsem paní Abubarach poprosil, protože teď momentálně ty peníze nemám (a proto jsem se jí nabídl, že jí pomůžu), aby mi poslala zálohu 7 000 dolarů na letenku a poplatky, které si může potom odečíst z mé odměny. I s velkorysým 10% úrokem.
Vzhledem k tomu, že díky mé pomoci získá 52 milionů dolarů, ji drobná investice 7 000 musí připadat malicherná a určitě se stydí, že na to nepřišla sama.
Asi nepřipadala, protože už se neozvala.

Jak může být někdo tak malicherný, že kvůli 7 000 se dobrovolně vzdá takového bohatství, ke kterému se bez mé pomoci nedostane. Nebo že by ještě někdo jiný na světě byl tak výjimečný jako já a mohl jí pomoci?

Protože podobné návrhy přichází do Česke republiky jako na běžícím pásu, doufám, že všichni použijí zdravý rozum nad nadějí rychlého zbohatnutí a zamyslí se nad tím, proč by někdo neznámý nabízel milióny jen tak, pro nic za nic.
A proč všichni umírají a dědí obrovské bohatství pouze v Nigérii, která se stala světovým střediskem podvodu ve velkém.
Někdo to řeší humorem, jako já – jiný s nabitou zbraní navštíví nigerijské velvyslanectví a zastřelí velvyslance jako pán z Prahy, který těžce naletěl.
Ale nejlepší je naprostá ignorance.     

     
Reklama