pust

Očistný půst je prý lékem téměř na všechno. Nejlépe na něj reagují onemocnění, jako jsou poruchy tračníku, alergie a respirační choroby. Také urychluje hojení, neboť se organismus nemusí „zabývat“ trávením přijaté potravy a soustředí svou činnost jinde.

Řekla jsem si, že tohle přesně před svou sobotní párty potřebuju – zneškodnit svou zimní alergii a zahojit to, co už napáchala. Směle jsem v sobě potlačila milovníka jídla a do ozdravného půstu se několik dnů v předstihu pustila. Čekalo mě 24 hodin bez jídla, vypomoci mi mohly jen čerstvé ovocné a zeleninové džusy. Jak to dopadlo?

Ráno bez snídaně se přežít dá

Jsem zvyklá vydatně snídat. Když ne doma, tak alespoň cestou ve vlaku. Ráno ale utíká docela rychle, a tak se o ovocném čaji s citronem přežít dá. Dopoledne mi však tělo začíná připomínat, že ještě nedostalo svou pravidelnou dávku paliva. Snažím se ho přesvědčit, že hlad je potlačená žízeň. Moc mi to nevěří. Prací se snažím zahnat myšlenky na výborné těstoviny se špenátem a kousky kuřecího masa, které jsem měla včera k obědu.

Odpoledne bez oběda se dost vleče

Krátce po poledni v době, kdy mělo přijít velké krmení, místo toho ale přišlo velké kulové, začíná krize. Mám zkrátka hlad. I několikrát za hodinu chodím „na dámy“ řešit následky dopoledního přesvědčování. Čas začíná plynout nějak pomaleji a já počítám, kolik hodin už mám za sebou. Později odpoledne mě zmáhá spánek a na práci už se soustředím jen stěží. Kručí mi v žaludku, chci domů a spát.

Večer bez večeře už je mi jedno

Večer jsem unavená a už je mi všechno jedno. Snažím se večer krátit sledováním oblíbených filmů. Částečně to zabírá. Těším se na ráno, které ukončí moje utrpení, a proto jdu mimořádně brzy spát. Alespoň doženu ten nastřádaný spánkový deficit.

Následující ráno ani nemám hlad

Čekala bych, že budu ve stavu, kdy bych snědla i slona. Omyl. Nějak ani nemám hlad, stáhnul se mi žaludek. Což je ovšem dobrá zpráva, protože na normální režim se teď musí najíždět pozvolna. Jo-jo efekt by na sebe nenechal dlouho čekat. Následující den přežívám na lehkých netučných jídlech, převážně zeleninových salátech. Alergii i škody, které napáchala, mám pořád, jeden půst vážně nestačil. Zato mi poněkud splasklo břicho a po náročné sobotní čistě taneční nealko noci jsem se zregenerovala překvapivě rychle.

Více o ozdravném půstu i návod, jak na věc, si můžete přečíst ZDE.

Reklama