Hezký den přeji.

Mám neskutečný odpor k hadům i přesto, že se říká, že nejsou slizcí. Nikdy by mě nikdo nedonutil na hada sáhnout, až jednou.

Kamarádka měla doma hada, nádhernou krajtu, a pozvala mě na návštěvu. Promiň, k tobě nejdu, máš doma hada. Stačilo mi její opakované vyprávění, že si had leze, kde chce, a dokonce s ním spí.

Ujistila mě, že hada dá do terária. No dobře, podívat se mohu, ale jak ho vyndáš, utíkám z bytu. Přišla jsem s očima plnýma hrůzy, kde je had. Byl v teráriu, dokonce se mi i líbil.

Otevřela terárium a říká, neboj, pojď si ho pohladit. Začala jsem ječet: ihned to zavři, nebo odejdu. Jsi posera, chci tě přesvědčit, že není slizký. V žádném případě můj odpor nešel překonat, přestože se mi had líbil. Již jenom samotný pocit, že sedím a piji kávu vedle hada, mě nenechal ani na vteřinku klidnou.

Ale kamarádka byla mazaná, otevřela lahvinku vína a po jejím vypití jsem se přestala kontrolovat, tím nechci říci, že jsem byla opilá. Dokonce jsem si opatrně hada pohladila a opravdu jsem byla mile překvapená, že můj odpor je zbytečný.

Dopadlo to tak, že hada vyndala a já jsem si k němu sedla na zem a hladila ho. Kamarádka se smála a říká: vidíš, já věděla, že tě přesvědčím, že odpor překonáš.

Od této chvíle jsem k ní na kávu chodila pravidelně a s její milovanou krajtou se mazlila.
Nejodpornější jsou krysy, a že jich na sídlišti běhá. Večer se dívám z okna, mají rej. Ale proč? Lidi jsou neskutečná čuňata a hází odpadky z okna, přímo je živí.

Zdraví Věrulinka


Dobrý den, tak to vidíte.
Odpor k hadům je opravdu zbytečný, daleko důležitější je strach a respekt.:) Ale dá se s nimi vyjít, oni nejsou hloupí! :)
Ale pozor na ty hlodavce, to nejsou krysy, ale potkani! Krysa byla téměř vyhubena a musím říct, že je přitom daleko hezčí než potkan. Ale potkan také není hloupé zvíře!

Co vy a hadi? Co vy a hlodavci? Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!