Někdo po zvířeti touží, jiný se jeho pořízení brání, ale jak už to v životě chodí, někdy je odříkaného chleba největší kus. Jak se svým odmítavým postojem nakonec dopadla čtenářka s nickem Datura? To se dočtete v jejím příspěvku

Moje dcerky si psa přály, ale já jsem dost dlouho odolávala. Bylo mi jasné, že je to dlouho bavit nebude a psa budu mít na krku já. Zmínila jsem se kolegyni v práci a ta mi vyprávěla příběh své kamarádky. Rozvádí se, veškerý majetek si rozdělili až na psa. Rozdělit nejde a nikdo z nich ho nechce. Je to prý.dvouletá kokřice Peggy. No a už jsem byla nahlodaná, protože kokři se mi líbili vždycky. A navíc mi ji začalo být líto. Domluvila jsem si , že se na Peggy pojedu podívat. Dorazila jsem s lahvinkou a chlebíčky na návštěvu. Jen jsem se uvelebila v křesle, přiběhla Peggy a rovnou mi skočila do klína. Paní domu zůstala koukat, prý nikdy k cizímu člověku nešla. Mě to dostalo, takže jsem si ji rovnou odvezla. Radost mých holčiček nebrala konce.

Peggy byla zvyklá na panelák a najednou měla k dispozici dvůr a zahradu. A hned provedla pár lumpáren. Jeden den ulovila malá kosáčata, dostala vynadáno a druhý den ležel na cestičce i kos s kosicí. Příště jsem si zase postavila na schody tašku s nákupem. Hned navrchu ležely párky, zabalené hned ve dvou papírech. Peggy si je vybalila, slupla je a papíry zůstaly v tašce, přišla jsem na to až nahoře v bytě a to už jsem se tomu smála. Taky jsme ji jednou dali na chodbu polystyrenovou desku s dekou, aby ji nestudila podlaha. Když jsme se odpoledne vrátili domů, byl rozcupovaný polyester po celé chodbě, úplná sněhová vánice.

kokřík

Zamilovali jsme si ji všichni. Žila s námi sedm let, než nám ji soused otrávil. Byl totiž jediný, na koho štěkala a neměla ho ráda, tak se jí zbavil. Bylo to hrozné, je to už deset let a i když se soused narychlo odstěhoval, dalšího psa nechci. A tak mi dcera loni věnovala k narozeninám papouška

Datura

Milá daturo, to je moc smutné, taková krásná kokřička. Nechápu, jak můžou být někteří lidé tak krutí. Nám také kdysi otrávili psa a vím, jaké to je, když mu není pomoci. A jestli mohu radit, pořiďte si k papouškovi novou Pegginku.