Už jako malá holka jsem toužila mít nehty dlouhé jak dálnice D1. Obdivovala jsem máminu kolegyni, která měla skutečně fascinující délku svých nehtů, a říkala si, že přesně takové budu jednou mít i já.

 

Čas běžel, puberta se mnou mlátila o zeď jak zuřivá potvora a mé nehty měly do oné vysněné délky zatraceně daleko. Nejenže k dokonalému tvaru jsem se pilníčkem nikdy nedopilníčkovala, ale navíc se mi lámaly, třepily a podivně kroutily.... Takže můj sen o úžasných, dlouhých nehtech zůstal i nadále jen snem.

 

V dospělosti jsem svým nehtům fakt věnovala řádnou, poctivě vyčtenou péči – která stejně byla k ničemu.

Až kolem pětadvaceti jsem dostala onen báječný nápad, zkusit si splnit svůj sen za pomoci nehtů umělých.

I vydala jsem se tedy do drogerie a koupila ty nejdelší nehty, které byly k sehnání.

 

Nádhera! Byly tak pevné, tak dlouhé, tak sexy!

Celá rozjařená jsem ještě ten večer zasedla ke své toaletce a pečlivě lepila jeden nehet za druhým. Výsledek byl naprosto neuvěřitelný! Měla jsem ruce jak dáma z telenovely. Mé nové nehty se pyšnily stříbrným lakem a já se na tu nádheru nemohla vynadívat.

 

Mé nadšení však vyprchalo jak týden otevřené pivo ve chvíli, kdy jsem šla uložit synka a protřepávala mu peřinku... Bing! Odloupnutý nehet se už nepyšnil na mé ruce, nýbrž ležel na koberci jak podivný, nehybný brouk.

Sakra! Zaklela jsem v duchu a přemýšlela, co s tím.

 

Synek už spokojeně odfukoval, když můj zrak spočinul na poličce, kde leželo vteřinové super lepidlo.

 

Po obličeji se mi rozlil blažený úsměv a já odloupla zbytek nehtů (což nebyla žádná práce ) a začala pěkně lepit nanovo. Tentokrát vteřinovkou.

 

Nehty držely.

Držely pevně. Držely jak přivrtaná polička od mého táty, jenže já zjistila, že nejsem schopna se v nehtech dlouhých jak pracovní den učesat, nalíčit, a o úklidu či práci na počítači ani nemluvě.

 

Takže hned druhý den ráno jsem se slzou v oku řekla sbohem a chtěla svou pýchu odlepit.

V tento okamžik jsem však zjistila, že ono - reklamou do nebe vychválené - lepidlo je skutečně super a drží a drží a drží. Potvora!

 

Nezbylo, než vzít nůžky a svoje nové, krásné, umělé nehty ostříhat.....

Od té doby jsem ustoupila od svého snu a na sto honů se vyhýbám salonům, kde cedule hlásají mega slevy na lepení nehtů.

 

Nehty sice nemám dlouhé tak, že by kolegyně v práci omdlévaly úžasem, ale snažím se i o ty své prcky starat maximálně dobře.

 

A několik vychytávek, na které jsem narazila a které se mi osvědčily, vám dnes prozradím ;o)

 

Víte, že složení stravy má velký vliv na nehty? Jestli nejsou nehty v pořádku, zamyslete se na svým jídelníčkem. Snažte se do stravy zahrnout více ovoce a zeleniny, abyste si zajistila nutné vitaminy, minerály a enzymy. I zinek a vitamin B je důležitý, stejně tak pitný režim.

Máte křehké nehty?  - nedostatek vitaminu A a vápníku
Máte bílé flíčky na nehtech? - nedostatek bílkovin, vitaminu C nebo zinku
Máte velmi zakulacené a zakřivené konce nehtů? – pak vám chybí vitamin B12
Máte měkké nehty? - nedostatek vápníku
Máte řezy a praskliny v nehtech? - začněte dodržovat pitný režim (alespoň 2 l vody denně)

Pamatujte:
* Manikúru provádějte dvakrát týdně. Lépe je zvolit způsob dvakrát týdně po deseti minutách (a vždy budou nehty vypadat dobře) než jednou týdně půl hodiny. Používejte leštičku na nehty.

* Kupujte takové odlakovače, které zároveň vaše nehty zpevňují a dodávají jim živiny.

* Dokonalé francouzské manikúry dosáhnete, když se naučíte místo bílého laku používat bílou tužku na nehty. Nemusíte čekat, až jednotlivé vrstvy zaschnou, a nehty můžete mít nalakované i zaschlé do dvou minut.

* Pokud nejste trpělivá a nechcete čekat na to, až lak zaschne, tak se snažte kupovat rychleschnoucí laky, u kterých vypadá dobře i jedna vrstva.

* Vaše nehty můžou být krátké i dlouhé, ale musí vždy vypadat upraveně. Podle nehtů se pozná, jak žena o sebe pečuje. Stačí znát pár triků a manikúru zvládnete s přehledem.

* Používat oboustranný pilník. Na kraje nehtů se snažte používat jemnější stranu, protože hrubá by mohla nehet poškodit.

* Než začnete formovat tvar nehtu: Rozvažte, jestli se bude hodit k vaší ruce a tvaru prstu. Nejuniverzálnější je oválný vzhled nehtu.

* Dopřejte nehtům koupel. Dejte je na 5 minut do mísy s teplou vodou. Můžete přidat i kapku olivového oleje.

* Kůžičku nestříhejte, ale opatrně zatlačujete tak, aby se nepoškodilo nehtové lůžko. Záděry opatrně ostříhejte.

* Krémem na ruce si jemně masírujte pokožku na rukou a prstech.

* Pro delší trvanlivost laku, používejte podkladový lak na nehty.

* Lak se aplikuje většinou ve dvou vrstvách. Mezi jednotlivými nátěry by měla být prodleva asi jedna minuta.

* Po zaschnutí laku můžete ještě použít zpevňující lak, který vaše nehty ochrání před vlivy vnějšího prostředí.

Pokud některá z vás má také svůj nesplněný sen o krásných a nekonečně dlouhých nehtech, nevěšte hlavu. I krátké nehty mohou vypadat hezky, upraveně a sexy. A věřte mi, že vím o čem mluvím ;o)

Zdroj: nehty.a4.cz

Reklama