V úterý večer probíhal v pražském divadle Hybernia charitativní večer Parfume De Luxe 2011. Dovolte, abych se s vámi podělila o zážitek, kdy jsem se na „dlouhé tři hodiny“ stala celebritou.

Charitativní večer se konal 7. června, přesně v den narozenin mé dcery. Po krátké rodinné oslavě jsem se tedy vydala „splnit pracovní úkol“. Organizátoři této akce totiž oslovili nejznámější a nejúspěšnější média (Žena-in oba tyto přívlastky samozřejmě splňuje), aby vyslali svoje zástupce do řad porotců, kteří měli za úkol vyhodnotit nejlepší pánský a dámský parfém. Akce byla charitativní a konala se v duchu zábavného pořadu, na který si lidi normálně zakoupili vstupenky, třeba jako na koncert nebo do divadla. My porotci ne, my jsme dostali vstupenky zdarma, ale za to se od nás očekávalo, že půjdeme vzorem a tučně přispějeme do putující kasičky (kasičku jsem oddalovala pohledem, neboť bylo týden před výplatou).

A tak zatímco jsem přesně před jedenadvaceti lety sténala na porodním sále, teď jsem sténala při vytahování Františka Palackého (Ema Destinová i Tomáš Garrigue Masaryk bohužel už dávno odešli a Božena Němcová jako na potvoru chyběla).

Ale což, šlo o dobrou věc, výtěžek této akce poputuje prostřednictvím patronky Lejly Abbasové, která se ujala i role moderátorky, na konto nadačního fondu „Asante Kenya“, podporujícího vzdělávání dětí v africké Keni. Moje děti už vzdělané jsou, dopřeju to i druhým.

Okolo sedící porotci – namátkou: Jana Bobošíková, Michaela Dolinová, Štěpánka Duchková, Jan Přeučil, Jiří Krampol, Magda Malá, Jarka Obermaierová, Zdeněk Podhůrský, Tomáš Magnusek, starostové a podnikatelé měst a obcí… určitě nějaké ty „frfníky“ neřeší, tak přece se před nimi neztrapním.

Přímo vedle mě seděl Pavel Novotný, chválabohu, známe se už léta, a tak jsem byla ráda, že je to právě on, neboť díky němu opadly i mé počáteční rozpaky. Řada lidí ho nemusí, ale já ho mám ráda, ke mně se choval vždycky moc mile a hezky, ale také si ze mě samozřejmě vždy utahoval. Nedal pokoj ani při tomto slavnostním večeru.

Porotci se stávali ze dvou řad, jednotlivě nás představovali. Už při vchodu na nás cvakaly fotoaparáty, točily nás kamery (mě hlavně z toho důvodu, že jsem šla bok po boku s Pavlem, v závěsu za Míšou Dolinovou, jinak by jim asi nějaká Stušková mohla být ukradená), pak nás hostesky uvedly na svá místa a usadily. Po oficiálním zahájení programu došlo i na postupné představování porotců. Druhou moderátorkou byla Eva Decastelo, a ta četla naše jména. Vedle výše zmíněných samozřejmě i moje, myslím, že mě četla mezi starostou obce Náchod a Jiřím Krampolem. Když jsem vstávala a ukláněla jsem se k publiku, připadala jsem si opravdu jako nějaká celebrita, až do chvíle, než se publikum rozesmálo, neboť „kamarád“ Pavel mi nalepil zezadu na záda obráceně cedulku, která se nacházela na křesle porotce.

Poté jsme dostaly vzorečky jednotlivých parfémů a během programu, kdy zpíval například vítěz předchozí Superstar Martin Chodúr (mimochodem byl skvělý) nebo Petr Kolář (ten kupodivu tak skvělý nebyl) či probíhala módní přehlídka, jsme čichali k vzorníkům a zapisovali nám nejvíce vonící parfémy. Ty byly předtím oficiálně představeny na pódiu modely a modelkami. Pavel ztratil tužku, které jsme fasovali už u vchodu, a tak vždy těsně před zakroužkováním a odevzdáním mi čajznul tu moji, načež mě hosteska seřvala, (4x, byly čtyři kola), že to pořád odevzdávám pozdě. Pavel se tvářil (jak je jeho zvykem) jako měsíček.

V rámci programu probíhala také taková „atrakce“, že jeden z modelů si vždy z nás porotců jednoho vytáhne a položí mu nějakou „kulišáckou“ otázku, na kterou musí porotce odpovědět. Modelů bylo deset, nás porotců 3x tolik, takže na všechny se pochopitelně nedostalo, otázky byly položeny pouze mediálně známým tvářím. Což rozčílilo Pavla a zavolal směrem k Lejle Abbasové: „Tady Sašenka z Ženy-in by také chtěla nějakou otázku!“Myslela jsem, že ho nakopnu. Otázku jsem stejně nedostala.

Celá akce trvala zhruba tři hodiny, od 20.00 do 23.00 hod. Na prvním místě v dámské kategorii se umístila Iveta Lutovská a parfém od tvůrce Karla Gotta Lady Carneval. V pánských parfémech zabodoval Giorgio Armani – Acqua di Gio, který prezentoval Mister International Jan Pochobradský. Vybralo se celkem 66 232 Kč, z toho 50 000 Kč věnoval i generální partner akce LR Health & Beauty, generální ředitel společnosti Aleš Buksa.

Po závěru celého programu se měl konat malý rautík, ovšem ne v Hybernii, ale nedaleko v Dušní ulici. Pavel na mě: „Zůstáváš na raut, ne?“ „No jasně, kde to je?“ „Tady dole, v klubu“. „V klubu? To slyším poprvé, že Hybernia má ve sklepních prostorách nějaký klub.“ No nicméně Pavel se uprostřed věty někam vypařil, tak jsem ho šla hledat, tedy ne Pavla, ale ten klub. Našla jsem jen pánské a dámské záchody, a než jsem celý spodek prošmejdila, ve foyer divadla zůstaly už jen uvaděčky.

Vyšla jsem ven a volám Pavlovi na mobil: „Prosím tě, já ten klub nenašla.“ Na což mi odpověděl: No, on tam taky žádný není, je to v Dušní, v nějaké restauraci, ale já tam nejdu, za týden se nám narodí miminko, tak jdu domů za svou přítelkyní. A ty tam také nepůjdeš, jsi vdaná, tak upaluj domů za svým manželem.“

A tak jsem se jako „špatná“ celebrita vrátila zavčas a poslušně domů. Ale i ty tři hodiny stály za to.

Malá fotogalerie na závěr

hybernia

před divadlem Hybernia bylo narváno

chodur

Martin Chodúr se svojí přítelkyní

misa

Míša Dolinová a Štěpánka Duchková jsou „fajn baby“

misanos

fajn je i mladá maminka, talentovaná zpěvačka Míša Nosková

moderatorky

moderátorky večera Lejlu Abbasovou a Evu Decastelo bylo víc slyšet než vidět, stále na ně pouštěli „umělecký opar“

porotci

na cestě k porotcům se už opar rozplynul, zkraje Jaroslava Obermaierová, Tomáš Magnusek, Jan Přeučil, Jiří Krampol, Uršula Kluková

my

porota se pomalu schází, včetně mé maličkosti a povedeného souseda po levici (druhá řada), přede mnou ten tmavý pán s hustými, černými vlasy se jmenuje Yoyo Pakomio a je to princ z Velikonočních ostrovů

vyhlaseni

vyhlášení dvou vítězných parfémů

vytezek

výtěžek z akce putoval na konto nadačního fondu „Asante Kenya“, podporujícího vzdělávání dětí v africké Keni

pavel

... a „nejlepší“ na závěr: „Upaluj domů za svým manželem...“

Čtěte také:

 

Reklama