Čtenářka Duracelllka mi poslala svůj příspěvek už ráno. Sama dělala prodejního prodejce. Jaká je její zkušenost?

Jak jsem byla hloupá

Krásné ráno přeji.

Já sama jsem si zkusila, takový prodej ale nebyl to domovní.

Hledala jsem práci a oslovil mě inzerát, který hledal ženy do poradny se zdravou výživou. Zavolala jsem tam a domluvila pracovní pohovor. Nikdy před tím jsem neměla žádné zkušenosti s dealerstvím. Tak jsem ani netušila, do čeho jdu. Na pracovní schůzce, mluvili o tom jak se postarat o zákazníka, jak mě vše naučí, co se týče o vnější a vnitřní péče o tělo. Zaujalo mě to, hlavně volná pracovní doba a peníze. Byla jsem tenkrát sama s dětmi. A neměla hlídání. Tak mě vše naučili a ve finále mi řekli, že každá zákaznice, které ošetřím plet, musí zaplatit 199kč a konzultace na detoxikaci těla jsou zadarmo. A že si musím na to koupit svojí kosmetiku a musím mít stejnou značku jako oni. Tak jsem si sehnala 3500kč a koupila si jí. Šok pro mě byl, když mi dali papír s předlohou a řekli: „Podle této předlohy budete obvolávat lidi a zvát je sem na ošetření pleti. Každá zákaznice Vám musí doporučit aspoň pět svých kamarádek. Z každé zákaznice máte 199kč a musíte chválit kosmetiku, se kterou je ošetřujete. Když jí bude chtít, tak jí řekněte, že my jí neprodáváme, ale že si jí u nás může objednat." Pořád jsem netušila, že jde o ten prodej kosmetiky. To mi postupně docházelo, když jsem dostávala provize z prodeje. Příčilo se ve mě volat lidem a nutit jim myšlenku, že musí přijít.

Po měsíci jsem toho měla dost a šla za vedoucí a říkám jí. „Vám nejde o lidi, aby žili správně, Vám jde o prodej. Jdete na ně psychologicky, manipulujete s nima, přesvědčujete co je pro ně nejlepší a ve finále je oberete o tisíce korun." Ona na mě koukala a pověděla mi, že mi to může být jedno, že za 14 pracovních hodin jsem si vydělala 12tisíc kč. Ano, byli to krásné peníze, ale já na to neměla žaludek. Ani netušíte, co jsem si vše vyslechla v telefonu, když jsem ty ženy obvolávala aby přišli, jak byly nepříjemný, nadávaly. Byly i milé nechaly se objednat, ale nepřišly.

Utekla jsem z této údajné poradny. A dnes na internetu, pořád narážím na tyto poradny, co slibují, že zhubnete. I tady v diskuzi jsem na ně narazila, to se mi pak ježí chlupy vzteky.

Duraselllka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Téma dne: PODOMNÍ PRODEJ

Pište mi své zkušenosti s tímto stylem prodeje. Podomní prodej ale chápejte spíše jako označení způsobu prodeje než faktickou zkušenost, že někdo zazvoní u vašich dveří. Zajímají mě historky o...

  • ... prodejcích podomních.
  • ... prodejcích na parkovištích.
  • ... prodejcích, kteří vám telefonují.

Naletěla jste jim někdy? Anebo jsou vaše zkušenosti s tímto způsobem prodeje spíše kladné? Vaše příběhy čekám na redakčním e-mailu!

Reklama