Řecko patří mezi státy Evropské Unie, proto můžete na toto území vstupovat a pobývat na základě platného cestovního pasu nebo průkazu totožnosti (občanské průkazy vydané od roku 1993).

V turistických střediscích není nouze o hotely, penziony ani kempy. Kvalita jednotlivých zařízení je zpravidla dobrá. Před hlavní sezónou je dobré místo rezervovat. Na kvalitu penzionů a hotelů dohlíží Řecké
ústředí turistického ruchu, které má na starosti přidělování kategorií pro ubytovací zařízení. Najdete zde všechny druhy hotelů, od nejluxusnějších až po malé hotýlky ve městech a vesnicích. Ubytování v soukromí zajišťují většinou agenti, kteří postávají na letištích a přístavech. Zde není nutnost rezervace, místo se najde vždy. Ubytování je čisté, pohodlné a za přijatelné ceny. Kempů je v Řecku opravdu dost, jsou dobře vybavené.

V Řecku můžete koupit velmi levně prakticky vše. Je zde obrovské množství obchodů, obchůdků i tržišť. Na klasické supermarkety tu narazíte zřídka, jen v některých velkoměstech. Obvyklá otevírací doba je PO, ST, SO 9.00-15.00, ÚT a ČT 09.00-20.00. Turistické obchody bývají otevřený déle. V Řecku se dodržuje polední přestávka, která je přibližně od 12 do 15 hodin. Vyhlášeným centrem nákupů jsou Athény.

Nyní v tomto týdnu (27. 6.-3. 7.) je Řecko z pohledu počasí velmi krásné. Přes celý tento týden Vám počasí přímo nabídne jasnou nebo skoro jasnou oblohu. Teploty právě v tomto období se budou pohybovat
na tropických hodnotách, a to převážně kolem 28 až 32 °C, přechodně a zvláště na jihu až kolem 34 °C.
Více informací o počasí se dozvíte přímo na www.meteo-web.cz

Přejeme Vám krásnou a příjemnou dovolenouVladimír Večeřa
Meteo-Web.cz
poskytovatel informací o počasí
Reklama