Moderní výzkum posledních desetiletí ukázal, že za tyto pozitivní účinky jsou zodpovědné chemické látky ze skupiny flavonoidů a terpenoidů obsažené právě v listech jinanu. Pro účinek takového výtažku je naprosto zásadní, kolik těchto účinných látek obsahuje. To je dáno především způsobem výroby. Jednotlivé výtažky z ginkga se tedy mohou velmi lišit, podobně jako například různé druhy vína.

Lék nebo doplněk stravy?

5dea69aeb5777obrazek.pngV poslední době je na trhu nabídka desítek různých přípravků z ginkga v lékárnách i na internetu. Jak se ale v té spoustě produktů orientovat? Jedním z vodítek může být to, zda konkrétní produkt je lék nebo doplněk stravy. Tato informace musí být na každém balení přípravku uvedena. Na rozdíl od doplňků stravy jsou léky schvalovány a kontrolovány Státním ústavem pro kontrolu léčiv, zejména pokud jde o jejich účinnost a bezpečnost.
EGb 761® je patentovaný výtažek z listů jinanu dvoulaločného (Ginkgo biloba), který je přesně definovaný, velmi dobře prozkoumaný a jeho účinky a bezpečnost byly testovány v mnoha klinických studiích. V České republice je dostupný pouze ve formě léků schválených Státním ústavem pro kontrolu léčiv a k dostání jenom v lékárnách.

5dea69cb6476eobrazek.pngPři testování bylo prokázáno, že účinné látky EGb 761 jsou až 100% využitelné v lidském organizmu a pronikají do mozku. EGb 761 v mozku chrání nervové buňky (neurony) před poškozením a zničením. Laboratorně bylo též prokázáno, že EGb 761 ovlivňuje přenos informací mezi neurony, což může zlepšit paměť, výkonnost a schopnost se učit. Zlepšuje rovněž prokrvení tkání.

Tebokan® je lék k vnitřnímu užití k léčbě poruch prokrvení, závratí, ušních šelestů, poruch paměti a demence. Před zahájením léčby je vždy třeba vyšetření Vašich příznaků lékařem. Účinná látka: extrakt z jinanu dvoulaločného (ginkgo biloba) EGb 761. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalový leták.

Více info na usniselest.cz a tebokan.cz

5def7bde243145dea694646d7eobrazek.png

Reklama