Je to nejmenší místnost, kam se vám vejde postel a skříň a víc od ní nečekáte? Vždyť tam kromě vás stejně nikdo nechodí. Nebo si dáváte záležet na jejím zařizování a je pro vás oázou klidu a souromí?

ložnice

A možná právě proto by mohla ložnice vypadat úplně jinak než ostatní místnosti bytu. Je to jen váš prostor, vaše území intimity a soukromí, kam nikoho nepouštíte. Je to místo odpočinku, milování, spánku a proto si zaslouží vaši pozornost. Vždyť v posteli strávíme třetinu života, tak proč by zrovna ložnice měla být popelkou jenom proto, že ji nemá kdo obdivovat.

ložnice

V minulých článcích jsme se podívali na nové trendy kuchyní, obýváků a studentských pokojů. Ložnice je další neméně důležitou místností v bytě a i ona podléhá trendům.

ložnice

Nenechte se zmát exkluzivně prostornými interiéry, ve kterých jsou ložnice nafoceny a zaměřte se spíš na design nábytku a celkové pojetí prostoru, které pro vás může být inspirací.

ložnice

Ložnice opět vynikají jednoduchostí a minimalismem. Působí vzdušně, čistě a elegantně. Barvami se příliš neplýtvá. Dominuje bílá, černá, šedá, ale také netradiční barvy jako je petrolejová, růžová a čokoládově hnědá.

ložnice

Povrchy jsou hladké a lesklé, pokud mají mít strukturu, pak se využívá přirozené rustikálnosti dřeva. 

ložnice

Vybrala byste si?

ložnice

Foto: EXX

Čtete také:

Nové trendy v nábytku. Jsme pozadu?

Dětské a studentské pokoje. Vévodí bílá a zářivé doplňky

Obýváky včera a dnes, aneb stěny se vrací

Reklama