Už čtyři týdny hubnou a krásní naše soutěžící. Každý týden nám posílají zprávu o tom, jak jim to jde. Co jedí, jak sportují, jak si dělají radost. Zítra je termín, kdy nám pošlou poslední zprávu, a pak už porota začne vybírat finalistky. Ty vám představíme začátkem příštího týdne. O tom, jak některé z nich sportují, jsme se již zmiňovali v článku Jak hubne Iva? V posilovně.
Dnes se podíváme na jejich motivaci, radosti a jídelníčky.

Proč hubnou a proč s námi?

Proč hubnou je jasné - chtějí být krásnější, štíhlejší, líbit se svým partnerům, obléci si své krásné, ale nyní malé módní kousky ze skříně… A proč s námi? Jedna soutěžící to řekla velmi výstižně: „V průběhu následujícího měsíce chci dosáhnout pro mě toho nejtěžšího. VYDRŽET! Vydržet ve své snaze shodit pár kilo, zpevnit postavu, zvýšit si fyzičku a hlavně… cítit se celkově líp. Tak jako asi většina žen mám problém s vůlí a vytrvalostí. Nikdy jsem žádný svůj pokus o zlepšení svého vzezření nevydržela déle než jeden měsíc (a právě jsem na této pro sebe kritické hranici). A proto se hlásím do vaší soutěže. Je to pro mě motivace a hlavně… když vydržím, tak vyhraju sama nad sebou. A pokud vyhraju i něco od vás, bude to jen příjemné zpestření. Takže hubnutí a zpevňování postavy zdar! A hlavně ať jsme všechny ženy-in krásné!"

O kolik zhubly naše soutěžící?

To vám dnes prozrazovat nebudeme, teprve u finalistek se dozvíte přesně, jak ztrácely centimetry a kilogramy. Jen obecně - úbytky se pohybují od půl kila až do pěti kil během prvních tří týdnů.

Jak si dělají radost?

Nejrozmanitějším způsobem. Jen namátkou jmenujme: procházky s dětmi, hraní na piano, přikládání si nahřátého pytlíku se zrním na šíjové svaly, jedením čokolády, líbáním s přítelem v obchodním domě, pletením, nákupy nových bot, halenek, sportovní bundy, ostříháním… A zde je jeden konkrétní návod od jedné soutěžící: „V neděli jsem si udělala relax podvečer. Dala jsem si horkou vanu, vydepilovala si veškeré nechtěné chloupky, dala si regenerační masku na vlasy i na obličej, celé tělo si namazala krémy, udělala si manikúru i pedikúru a pak si zbytek večera užila se svým miláčkem. Doporučuji všem..."

Co jedí a jak zápasí s chutěmi?

Jen výjimečně jedí stejně jako Iva, většina má svůj oblíbený hubnoucí jídelníček. Nejdříve se podívejte, na jakých pochutinách ujíždějí. Mohou to být gumové bonbony před menstruací, pizza, sýrové tyčinky, samozřejmě čokoláda a káva. A zde je pro mne jedna novinka, kterou popisuje jedna ze soutěžících: „Můj zabiják hubnutí jsou mandlové modely (takové ty kulaté, vevnitř s piškoty, které jsou slepené krémem), učni je tu dělají opravdu výborně a cukrárna, která je prodává, je kousek od mojí práce.“ 

A na závěr se podívejte na několik příkladů jejich jídelníčků:

Soutěžící A:  
8.00 - 1 balíček pomerančových čokopiškotů
18.00 - 1 krajíc chleba s paštikou a cherry rajčaty
19.00 - 1 čokoládový plod

Soutěžící B:
7.00 - rohlík s paštik. pomazánkou, 3 ks kynuté buchty, 0,3 l kafe, 0,5 l rozpustný vitamin C
11.45 - 3 krajíce chleba zapečeného v toustovači se salámem, sýrem a cibulí, rohlík s paštikovou pomazánkou, 0,2 l kafe
od 12:00 - 15:30 2 l čaje
16.00 - porce dršťkové polévky, ½ pizzy sýrové
od 16:00 - 22:00 1 l šťávy
20.00 - jablko

Soutěžící C:
Snídaně: velký sojový rohlík, půl papriky
Svačina: jablko, 1 dcl pomerančového džusu
Oběd: Kuřecí závitek s brokolicí, půlka ledového salátu
Svačina: Musli tyčinka, 1dcl pomerančového džusu
Večeře: 50 dkg ementaleru
Druhá večeře: hruškový mléčný nápoj

Soutěžící D:
7.00 – celozrnný rohlík, čaj
10.00 – celozrnný rohlík
13.00 – ½ pizza šunka, sýr (restaurace)
15.00 – pomeranč
19.30 – banán

Soutěžící E
11.00 - celozrnné rohlíky 2 kusy a jogurt nízkotučný
16.00 - gulášová polévka
18.00 - chleba s taveným sýrem

Soutěžící F
9.00 -  Houska, plátek eidamu
12.30 -  Mandarinky v konzervě
14.00 - 2 vinné klobásy a salát (čínské zelí, jogurt a tzatziki)
18.00 - 1 chleba obalovaný ve vajíčku

Soutěžící G
Hříšný den: ráno koláček v pekařství, v práci s hrnkem čaje. Pak jablíčko. V poledne vytahuju doma připravený chleba se salámem a plátkem sýra. Jako dezert jablíčko (opravdu jsou hrozně malinká). Mám s sebou ještě jogurt, ale jím ho jen proto, aby se „nenafouknul“, chuť ani hlad necítím. No a v 6 večer doma mě honí mlsná i hlad, dojídám nudlovou polévku. Den je hříšný, proto na sebe musím prásknout, že jsem si ještě koupila norský krabí salát a sežrala ho s velkou houskou. K tomu velký hrnec čaje, s mlékem.

Jaké změny byste jim doporučily v jejich stravě? Myslíte, že zhubnou? Čím si děláte radost vy?


Soutěž: Která z představených soutěžících se dostane do finále?

Na základě uvedených jídelníčků tipujte, kdo se dostane do finále. Pište své tipy do diskuse pod tento článek do pátku 7. 3. do 12.00 hodin.

Ze správných odpovědí vylosujeme tři čtenářky, které získají následující ceny: knihu Saláty Středomoří z nakladatelství Volvox Globator a volnou vstupenku na BIOSTYL 2008, veletrh zdravé výživy a zdravého životního stylu, který společně s výstavou ESOTERIKA 2008 proběhne  27.-30. 3. v Praze.

Výsledky soutěže vyhlásíme v úterý 11. 3. 2008.

 


 

 

 

 

 

 


 

Reklama