A je to tady. Někteří z vás již možná zaznamenali, že se na Ženě-in objevila skvělá možnost na odreagování a pobavení. Piškvorky.

Ti trošku dříve narození si jistě vzpomenou na populární televizní soutěžní hru Piškvorky, kterou vysílala ČST někdy v 70. letech. Tato hra se stala takřka hitem a čtverečkovaný papír a dvě tužky nechyběly v povinné výbavě žádného školáka.

Na Ženě-in se můžete vrátit do děstkých let a zahrát si Piškvorky s libovolným počtem spoluhráčů. Jak na to? Velmi jednoduše.

PIŠKVORKY – pravidla

Napište jméno hráče a dejte založit. Hráči se pošle žádost, zda by s Vámi chtěl hrát, a pokud potvrdí, může začít piškvorková bitva.

Hráč, který zakládal hru má kolečka. V záhlaví se vždy zobrazuje. kdo je na tahu a jakou značku máte. Je to velice důležitý prvek, protože v jiné partii můžete mít opačnou značku.

Hra končí dovršením řady pěti stejných značek. Seznamy partií jsou rozděleny na Rozehrané a Dohrané partie. Dohrané partie lze mazat, vše je ale zaznamenáno ve statistikách.

Rozehranou partii lze pouze vzdát, čímž dáte do statistik bod protihráči. Uvnitř hry je možnost psát protihráči vzkaz a při novém přihlášení jsou nové vzkazy zvýrazněny pro lepší orientaci.

Tak směle do toho! I dospělí si přece mohou hrát. Hru můžete začít ZDE .

Reklama