Má repelentní účinek, tedy odpuzuje parazity, takže se ani nepřisají. Díky akaracidnímu/smrtícímu  účinku navíc parazit, který se dostane do kontaktu se zvířetem, které má tento obojek, uhyne.
Ochrana po celou hlavní sezónu

lab.jpg

Obojek Foresto po dobu až 8 měsíců odpuzuje a hubí klíšťata a jejich larvy a nymfy. Působí také proti dospělým blechám ve všech jejich vývojových stádiích. U psů navíc účinkuje proti všenkám a byla prokázána účinnost také proti svrabu.

Odpuzuje a hubí parazity

Jako jediný svého druhu působí obojek Foresto repelentně proti klíšťatům. Jedna z obsažených účinných látek způsobí tzv. hot foot efekt neboli pocit horkých nohou, který parazitovi nedovoluje zůstat na srsti či kůži zvířete, snaží se co nejrychleji opustit takto ošetřené zvíře.  Účinné látky postupně napadají nervový systém škůdce, paralyzují ho, takže není schopen proniknout do kůže zvířete a sát krev. Tím, že už se nepřisaje, nemůže tak dojít k přenosu některého ze závažných infekčních onemocnění. Vzhledem k tomu, že klíště bylo v kontaktu s účinnou látkou obsaženou v obojku Foresto, umírá.

kliste.jpg

Ochrana i pro mláďata

Díky účinným látkám je zároveň bezpečný i pro štěňata od 7 týdnů věku a koťata od 10 týdnů věku. Obojek je voděodolný a lze jej zakoupit ve dvou velikostech – pro kočky a malé psy (do 8kg hmotnosti) a pro větší psy (nad 8kg). Obojek je zcela bez zápachu.

Podívejte se na názorné video, jak obojek v odpuzování funguje

Ve videu se dozvíte, jak chránit vaše mazlíčky před blechami a klíšťaty pomocí obojku Foresto. Další informace naleznete na www.foresto.cz
 

Reklama