Co je ketonová dieta?

Ketonová dieta, která je známá také pod názvem proteinová, bílkovinová nebo ketogenní je uznávanou vědeckou metodou hubnutí. Profesor George L. Blackburn z harvardské university zjistil, že při běžných redukčních dietách tělo ztrácí až 40 % svalové hmoty. Svaly jsou ale hlavními spalovači tuků. Tělo se tedy po skončení diety nedokáže, díky úbytku svalů, vypořádat se stejným množstvím energie jako před dietou a tak logicky přichází jojo efekt. A vy se dostáváte do bludného kruhu.

Profesor Blackburn však objevil stav těla, který se nazývá ketóza (právě od něj je odvozen název diety). Díky ní zůstává většina svalové hmoty zachována a energie, kterou tělo spotřebovává pro své fungování, vychází z tukových zásob. Díky tomu není třeba se zmiňovaného jojo efektu obávat.
Co je ketóza a jak se do ní tělo dostane?

Tělo využívá jako zdroj energie zejména tuky a sacharidy. Jakmile tělu cukry omezíte a budete mu je dodávat jen ve velmi malém množství, dostane se do takzvané ketózy. Jako zdroj energie začne tělo využívat ketolátky, které si vytvoří z vlastních tukových zásob. A v tu chvíli se dostává do ketózy. Většinou se tak stává po dvou až třech dnech od zahájení diety.

Co se stane v okamžiku, kdy se vaše tělo dostane do stavu ketózy?

Po dvou až třech dnech tělo „přepne“ do stavu ketózy. Kromě toho, že v tuto dobu začíná, zatím neviditelně, spalovat dlouho hromaděné tukové zásoby, může (ale nemusí) tělo reagovat mírnou únavou, bolestí hlavy a nervózním stavem. A tohle je přesně ta (jediná) zlomová část diety. Pokud vydržíte, tělo vás za to odmění přívalem energie a euforií, o které jste do té doby neměli ani ponětí.

 
Ketonová dieta a pohyb

Zmiňovali jsme, že spolu s nastolením stavu ketózy může tělu dočasně chybět energie. V tu chvíli se do pohybu není třeba nutit. Ostatně není to nutné po celou dobu KetoMIX diety. Pokud ale chcete začít nový život ještě o něco zdravěji, hýbejte se. S rozumem a tak, jak vám vaše tělo a možnosti dovolí. Nedoporučujeme silové sporty. Vyberte si spíše pohyb s mírnou intenzitou. Tak, abyste se dostali do své správné tepové frekvence. Tu spočítáte jednoduše. Od čísla 220 odečtete váš věk a toto číslo vynásobíte číslem 0,65. Je-li vám tedy třeba 44 let, tepovou frekvenci spočítáte následovně: 220 – 44 x 0,65 = 114,4. Při pohybu by tedy váš tep neměl být rychlejší než 115 tepů za minutu. Obecně platí, že ve správné tepové frekvenci jste, když u pohybu můžete mluvit bez lapání po dechu. Jako doporučené sporty můžete brát rychlejší chůzi, jízdu na kole nebo plavání.

Společnost KetoMIX je na trhu rok a půl. Za tuto dobu jsme pomohli zhubnout 21 000 zákaznicím a odbavili necelých 34 000 objednávek. Nabízíme produkty proteinové diety, které je možné používat jako celodenní stravu (ve fázi hubnutí), i jako doplněk stravy (v době udržování hmotnosti). Působíme jak v České republice, tak na Slovensku.

V čem je KetoMix jiný?

  • bez glutamátu,
  • bez lepku,
  • produkt i pro vegany,
  • intenzitu příchutí do koktejlu si zákaznice určuje sama,
  • používáme vysoce kvalitní anglické proteiny,
  • z KetoMIX produktů lze vařit a péct,
  • na Facebook profilu najdete rozsáhlou komunitu zákaznic a dokonce i zákazníků, kteří společně sdílejí rady a zkušenosti s dietou, chlubí se svými výsledky, vzájemně se podporují a sami s KetoMix produkty experimentují a sdílejí vytvořené recepty.

Zajímá vás dieta KetoMix? Podívejte se KETOMIX.CZ

Reklama