Umět přijmout přibývající roky s grácií není dáno každé ženě. Kult mládí na nás útočí na každém kroku a to slabší povahy zahání do slepé uličky. Snaha vypadat mladě za každou cenu se nemusí vyplatit. Většinou dosáhnou opačného efektu a působí směšně. Přečtěte si sedmero nejčastějších prohřešků, kterých se dopouští.

diblikNěkde jsem slyšela pořekadlo, že po čtyřicítce je žena pro muže neviditelná. Bohužel, musím mu dát za pravdu a upřímně obdivuji ženy, které to vůbec neřeší. Buď zrají jako víno a jsou pro muže stále atraktivní, nebo jsou nad věcí a je jim to jedno.

Ale žádné nevěřím, že si stárnutí užívají a je jim v něm dobře. Každá se s ním vyrovnává po svém. Stačí se dívat kolem sebe. Některá má mladistvého ducha v genech a stárne s elegancí, jiná se snaží chytit „mládí za ocas“ stůj co stůj. Promiňte mi ten obhroublejší výraz, ale k těmto dámám se docela hodí. Jejich úpornost vypadat mladě je sice zviditelní, ale na úkor dobrého vkusu.

Posuďte samy, milé ženy-in a dobře si rozmyslete, jestli chcete takto zastavit čas.

  • Plastické operace. Ať si každá dělá se svým tělem, co chce, ale kačeří rty, vycpané tváře, vytažené obočí, nebo „melouny“ trčící z vyzáblé hrudi nikomu na mládí natož na kráse nepřidají. Pro příklad nemusíme chodit daleko, stačí se podívat na pár celebrit, které svou přirozenou krásu vyměnily za vzhled Zombie. Meg Ryan, Donatella Versace, Hana Zagorová.

pamela

Foto: Everett Collection / Shutterstock.com

meg ryan

Foto: Profimedia.cz

donatella

Foto: Helga Esteb / Shutterstock.com

hana zagorova

Foto: Profimedia.cz

Když už se k takovému zákroku chystáte, volte co nejméně invazivní způsob, který zachová vaši mimiku a působí přirozeně. Lepší nějaká vráska, než nehybná maska.

diblik

  • Přehnané líčení jen přitáhne pozornost k vrásčité tváři a ochabujícím rysům. Získáme vzhled klauna, který působí spíš tragikomicky. S ubývajícím barevným kontrastem ve tváři bychom měly ubrat i na barvách líčidel. Zaměřte se spíš na sjednocení a svěžest pleti a ostatní měřte na lékárnických vahách. Klidně použijte červenou rtěnku, ale zbytek by měl působit spíš neutrálně a nenápadně. To platí i o očích. Pokud jsou nejvýraznějším bodem ve vaší tváři, klidně je zdůrazněte, ale nečiňte tak pomocí perleťových stínů a tlustých linek a rtěnku vybírejte spíš v odstínu vašich rtů.

gregorová

Foto: Profimedia.cz

  • Nevhodný účes. Nejsem toho názoru, že by žena „zralého“ věku nemohla mít dlouhé vlasy. Ale buďte opatrná i v opačném případě. Krátké účesy jsou sice mladistvé, ale sluší jen málokteré. Zlatá střední cesta působí žensky a sluší každému věku. Nejdůležitější je ale zdravý vzhled vlasů, dobrý střih a barva, která ladí s vaším typem. Naopak katastrofou jsou „diblíkovské“ účesy jako copánky, culíky nebo ohony na jednu stranu.

  • Trička s nápisy a obrázky. Ano, módní trendy vám je doporučují, ale nechte je raději opravdu mladým, kterým jsou především určeny. Vy se jim raději vyhněte obloukem. Výjimku snad tvoří z nouze ctnost někde na chalupě nebo chatě, kde můžete působit lehce recesisticky Nebo si snad myslíte, že v mikině s Mickey Mousem okouzlíte nějakého „študáka“?

heidi

Foto: Profimedia.cz

  • Legíny. Tolik toho o nich bylo už napsáno. Hlavně to, že nesluší nikomu a pokud ano, tak jedině mladé dívce s dokonalou postavou. Ale dáma v nejlepších letech (s bříškem a nohama, které mají do dokonalosti daleko) by v nich určitě chodit neměla. Alespoň ne na veřejnosti. Bohužel, jak tak pozoruji, soudnost se poděla neznámo kam.
  • Minisukně. Neříkám, že by ženy po čtyřicítce nemohly mít krásné nohy, ale mini sotva zakrývající zadeček už pro ně opravdu nejsou. Působí přinejmenším lacině. Pokud máte potřebu pochlubit se svýma nohama, určitě najdete dost vkusnějších střihů sukní a kalhot, v nichž vaše nohy vyniknou.

ivana trump

  • Boty na platformě. Všude je jich spousta. Pánské typy polobotek, barevné modely s vysokými podpatky v nás vzbuzují vzpomínky na studentská léta. K tomu ještě módní fotky z přehlídkových mol, či různé články svádějící ke koupi této obuvi… Ale buďte soudná. Taková výstřednůstka nesluší ani mladým, natož „starším“ ročníkům. Nechte je vzpomínkám a nohatým holkám. Vy jste z těchto „střevíčků“ už opravdu vyrostla a působila byste v nich přinejmenším legračně.

Čtěte také:

 

Chcete také elegantně stárnout? Pak nezapomínejte na vitamíny a pitný režim.

„V současné době máme spoustu možností seberealizace, ať už se jedná o sport, záliby, nebo vzdělání. To samé platí i pro naší stravu. A proto bychom měli vědět, jak si vybrat pro nás to nejlepší. Každý den bychom měli pamatovat na doplnění vitamínů a živin pro naše tělo nepostradatelných, ať už zeleninou a ovocem či některou z dostupných alternativ. 100% džus a pyré jsou skvělou, praktickou volbou, samozřejmě doplněné vhodnou a pestrou stravou,“ komentuje MUDr. Jozef Martinča. 

Reklama