Technologický pokrok nezná mezí a během posledních několika let se dostala řada nových technologických zázraků až do vašich domovů, kabelek a kanceláří. Ano, řeč je o hlavně o běžné pracovní technice, jako jsou mobilní telefony, notebooky, tablety. Co bychom si počali bez emailu v telefonu, vždy připravené navigace či neomezenému přístupu na sociální sítě?

tablet

Smartphony a jejich možnosti

S nostalgií se dá vzpomínat na doby dávno minulé, na papírové kalendáře, pevné linky a dovolené, na kterých nikdo nerušil s pracovními záležitostmi. Dnes je řada lidí otroky techniky, která nás sice udržuje neustále na příjmu a v obraze, ale na druhou stranu obtěžuje a ubírá už z tak malého objemu soukromí a volného času. Kde kdo si dnes stěžuje, jak je neustále online a nemá chvilku klidu. Na druhou stranu mobilní telefony, a hlavně pak smartphony, přinášejí možnosti, o kterých by se nám před lety ani nesnilo.

Spoustu funkcí již považujeme za samozřejmé a mohou se zdokonalovat jen do určité míry. Například volání či SMS jsou běžným požadavkem každého uživatele mobilního telefonu. Obrovský boom ale zaznamenávají hlavně mobilní aplikace a výběr je opravdu pestrý. Například aplikace k tvorbě nákupního seznamu či čtečka QR kódů usnadňují nákupy zboží, videa a hudbu zprostředkuje aplikace YouTube a v neustále se rozšiřující nabídce nechybí ani praktické perličky jako menstruační kalendář či stále aktuální horoskopy. Skrze speciální aplikaci je od letošního jara možné řídit i vlastní domácnost.

Mobilní aplikace pro váš dům

chlazeniPokud je v domě instalovaná inteligentní elektroinstalaci xComfort, lze skrze mobilní telefon ovládat téměř vše. Jste v práci a za horkého dne si vzpomenete, že nejsou stažené rolety v obýváku. Vezmete telefon, v aplikaci Eaton xComfort vyhledáte příslušnou místnost v domě, zadáte příkaz a je to. Rolety se stáhnout během chvilky a doma vás nebude čekat rozpálená výheň. Před domem čeká návštěva a vy jste teprve na cestě domů? Jednoduchým kliknutím otevřete na dálku branku či přímo dům, zapnete osvětlení či přitopíte v pokoji pro hosty.  Skrze smartphone můžete ovládat vše od domácích spotřebičů, přes garážová vrata, branky, bezpečnostní systém, až po rolety, světlo a klimatizaci.

Mobilní aplikace bude ke stažení zdarma pro operační systém Android i Apple během jara letošního roku. Dostupná bude přímo v českém jazyce. Pro její bezproblémové fungování je ještě nutné doplnit do elektroinstalace v domě ovládací prvek Smart Manager. Ten prostřednictvím internetového připojení předává pokyny zadané do mobilní aplikace přímo řídící jednotce (dotykové panely pro ovládání elektroinstalace Room Manager a Home Manager).

Jak si pořídit inteligentní domácnost?

chotbaChytrou elektroinstalaci můžete začít používat kdykoliv. Netřeba velkých stavebních a rekonstrukčních úprav. Vzhledem k tomu, že celý systém funguje bezdrátově, obejde se její zavedení bez razantních zásahů do kabelových rozvodů. Do stávající elektroinstalace doplníte pouze spínací prvky, které přijímají signál, a na přístupné místo v domě umístíte ovládací dotykový panel, skrze který zadáváte příkazy. Pokud navíc využijete i doplňků jako jsou bezdrátové vypínače, radiofrekvenční hlavice na radiátory či okenní čidla, máte celý dům neustále na povel. Kromě ovládacích panelů v domě a nové mobilní aplikace pro smartphony a tablety můžete domácnost řídit i z klasických mobilních telefonů pomocí SMS, skrze webové rozhraní či email.

Více informací naleznete na www.xComfort.cz.

Reklama