Skoro každý z nás onemocní během zimy nachlazením. Stačí venku prochladnout nebo se nakazit od jiného nemocného a nepříjemná viróza dá během několika hodin o sobě znát.

Bioparox

Chladné dny, střídání teplot, klimatizované místnosti a přítomnost jiných nemocných v naší blízkosti dává zabrat naší imunitě. Ochranný systém tělo brání, ale když je oslabený, snadněji podlehne nákaze.

Jistě znáte ten nepříjemný pocit jako je pálení sliznic v nose a v krku, otoky, které způsobují ucpaný nos, rychlý nástup rýmy. Jsou to dny, kdy se cítíme nepříjemně, hledáme přípravek, který by náš stav zlepšil a bylo by nám líp. Navíc, když nás přepadne nachlazení, může nás potkat několik potíží najednou. Díky vzájemné propojenosti jednotlivých částí dýchacích cest je téměř pravidlem, že se vám to stane.  Rýma, na kterou jsou často navázané záněty vedlejších dutin nosních, hltanu, angíny, záněty hrtanu a infekce může přecházet i v zánět průdušnice a průdušek. Stručně řečeno kašleme, smrkáme, škrábe nás v krku, cítíme bolest při polykání a nejlépe je nám v teple doma v posteli.

Co teď s tím? Původcem onemocnění jsou nejčastěji viry, méně často bakterie. Viry vyvolávají pouze krátkodobou imunitní reakci, a proto se onemocnění mohou relativně rychle a často opakovat. Když ale onemocnění trvá déle, může lékař určit, že za onemocnění mohou bakterie. 

Viry a bakterie

Je důležité určit původce onemocnění, proti virové infekci nejsou v praxi běžně dostupné žádné léky, působící proti těmto virům. Naopak bakteriální infekce je možné léčit vyzkoušenými antibiotiky. Pro léčbu lehčích zánětů můžete vyzkoušet sami fusafungin, lék s protizánětlivými a antibiotickými účinky ve spreji. Pokud se váš stav zhorší, je nutné navštívit lékaře, aby vám napsal recept a předepsal celková antibiotika. To ale není nutné v případě, kdy vyléčíte počáteční zánět díky volně prodejném přípravku, který obsahuje účinnou látku fusafungin.

Naše doporučení:

Účinná látka fusafungin je obsažena v Bioparoxu. Jedná se o sprej, který se podává do nosu i do úst, takže jedním lékem je možné léčit různé formy zánětů dýchacích cest – rýmu, záněty vedlejších nosních dutin, záněty nosohltanu a hltanu. Bioparox snižuje zduření sliznice a zmírňuje bolest. Jeho částice jsou velmi malé a pronikají do všech oblastí dýchacích cest. Bioparox působí pouze místně a je obvykle dobře snášen. V případě potřeby ho mohou po poradě s lékařem či lékárníkem užívat i těhotné ženy. Nezpůsobuje rezistenci (schopnost baktérií přežívat a množit se) ani nejsou známy interakce (vzájemné ovlivnění léků při jejich současném užívání).

Dávkování je stejné u všech typů onemocnění. Dospělí a mladiství podávají do nosu dva vstřiky do každé nosní dírky 4x denně a do úst 4 vstřiky 4x denně.  Děti mohou Bioparox používat od věku, kdy jsou schopny spolupracovat při podávání spreje (ne mladší 30 měsíců). Vstřikuje se u nich 1-2x do každé nosní dírky a 2-4x do úst, také 4x denně. Podrobné informace o Bioparoxu a jeho podávání si prosím přečtěte před zahájením léčby v příbalovém letáku. Bioparox je dostupný v lékárně i bez receptu.

Akutní záněty dýchacích cest patří obecně k velmi častým onemocněním všech věkových kategorií. Jsou dobře léčitelné, ale pro možný rozvoj místních a celkových komplikací nesmíme jejich léčbu podcenit. Návštěva lékaře či porada s lékárníkem jsou namístě vždy, když příznaky nereagují na léčbu nebo se zhoršují.

Více najdete na www.bioparox.cz, jeho využití je pro celou rodinu

PRAKTICKÉ RADY PRO SPRÁVNÉ PODÁVÁNÍ BIOPAROXU

  • Před podáním se vysmrkejte a odkašlete si.
  • Lahvičku držte při podávání do nosu i do úst svisle. Při stisknutí se nadechněte.
  • Bioparox vstřikujte nejlépe po jídle a bezprostředně po podání nic nepijte, nejezte a necucejte.
  • Léčbu nepřerušujte při prvních známkách zlepšení stavu; obvyklá léčba trvá 8–10 dnů.
  • Až do vypršení doby použitelnosti můžete Bioparox používat opakovaně.
  • Bioparox je dostupný v lékárně i bez receptu.

Bioparox

  • Rychlá úleva
  • Antibiotikum bez receptu
  • Do nosu i do úst
Reklama