CanestenPrakticky celý rok jsou v gynekologických ambulancích nejčastěji léčenou diagnózou poševní výtoky. Nejde o nemoc ohrožující život, výrazně však snižuje komfort každé ženy a často přechází i do chronických potíží.

Prakticky celý rok jsou v gynekologických ambulancích nejčastěji léčenou diagnózou poševní výtoky. Nejde o nemoc ohrožující život, výrazně však snižuje komfort každé ženy a často přechází i do chronických potíží.

Původcem, kterého můžeme najít v pozadí třetiny až poloviny těchto potíží, je kvasinka, nejčastěji Candida albicans. Tento druh je přítomen asi u 40 procent ženské populace zcela běžně, potíže vznikají až při přemnožení kvasinek v pochvě.

S blížícím se teplým počasím, koupáním, dovolenými, se změnou outfitu a také pohybových aktivit, je tato problematika častější. K přemnožení kvasinek dochází nejen vlivem náporu na imunitní systém (souběžné infekce mimo pohlavní ústrojí, stres), narušením bakteriální mikroflóry antibiotickou léčbou, vysokou hladinou estrogenů (těhotenství), vysokou hladinou cukru (diabetičky), ale též zvýšenou vlhkostí a teplem / mokré plavky, těsné a nevhodné prádlo/ . Důsledkem toho jsou zánětlivé změny v pochvě a na vulvě, vznik bílého až žlutobílého hrudkovitého výtoku, a to vše provázeno nepříjemnými pocity svědění a pálení zevních rodidel.

Prosím, ty z Vás, které testujete přípravek Canesten IntimGel, vyplňte dotazník ZDE!

Aby jste mohla vyplnit dotazník, musíte být na magazínu www.zena-in.cz přihlášena pod svou přezdívkou!

Reklama