Testování produktů Alpro probíhalo více než dobře. Zamilovala jsem náhražku smetany na vaření a také téměř všechny nabízené nápoje. Využití v kuchyni je opravdu široké. Tentokrát jsem měla při testování pomocníky, kteří byli nadšení stejně jako já. :-)

Alpro výrobky

Který z výrobků Alpro mě nadchnul nejvíce? Byla to Alpro sojová alternativa ke smetaně na vaření. Nenápadná krabička, která vám pomůže zdravě nahradit smetanu v mnoha jídlech. Vyzkoušeli jsme ji v brokolicovém krému, který byl jemný a nepoznali byste, že v něm není opravdová smetana.

Trochu Alpro sojové „smetany“ jsem přidala také k listovému špenátu, který jsem lehce podusila ke kouskům lososa. Opět velký úspěch a výborná chuť.

Nejlepší ze všeho byl snadný a rychlý recept na zapečené kapustičky.

Alpro Soya Cuisine

Suroviny

  • 500 g růžičkové kapusty
  • 1 krabička Alpro sojová alternativa ke smetaně na vaření
  • sůl a pepř (ideální je drcený pepř se sušenou pomerančovou kůrou)

Postup

Kuličky růžičkové kapusty očistíme. Odkrojíme ztvrdlé konce, případně sloupneme horní vrstvu lístků, pokud jsou nějak poškozené - zavadlé, nažloutlé, oschnuté. Kapustičky překrájíme na poloviny a naskládáme do pekáče nebo zapékací misky, řeznou stranou dolů.

Všechny kapusty zalijeme Alpro sojovou alternativou ke smetaně na vaření, posolíme a ochutíme pepřem. Já jsem použila zajímavě dochucený drcený pepř s kousky sušené pomerančové kůry. A chuť byla více než dokonalá.

Takto připravenou zapékací misku dáme do trouby předehřáté na 160 °C a pečeme doměkka, asi půl hodinky. Čas se nedá říct přesně, protože někdo má rád kapustičky úplně měkké, rozpečené a jiný zase křupavé, částečně ještě syrové.

Kdo chce, může ještě lehce zasypat parmezánem.

Ihned podáváme, jako přílohu nebo jako zdravé zeleninové jídlo.

zapečené kapustičky

Testovali jsme také Alpro sojové dezerty. Na jejich ochutnávání jsme přizvaly ty nejdůležitější a nejvíce mlsné jazýčky v naší domácnosti. Děti! Protože co neprojde přes děti, tak často nemá cenu kupovat :-)

A tak jsme otevřeli čokoládový a vanilkový dezert, který prostě chutná jako výborný a voňavý pudink. Naše mlsné děti si pochutnaly a teď si tenhle dezert přejí kupovat namísto jogurtu.

Alpro dezert

Další, co najdete v nabídce Alpro, jsou nejrůznější nemléčné nápoje. Oblíbila jsem si kokosový, mandlový a skvělý ovesný. Ale i neochucený sojový nápoj byl výborný. Kupovala jsem sojové nápoje od různých výrobců a přiznám se, že mi moc nechutnaly. Krabici s Alpro sojovým nápojem jsem proto otevírala trochu s nedůvěrou. A zbytečně. Protože chutnalo moc dobře. Jak samotné, tak do kávy, a stejně tak i do různých ovocných koktejlů a smoothies.

smoothie Alpro

Na smoothie u nás doma v poslední době docela ujíždíme. Denně je snídáme, svačíme a testujeme různé kombinace ovoce i zeleniny. A často právě ředíme nápoji od Alpro.

Výborná kombinace je třeba Alpro ovesný nápoj, mleté mandle, banán a pro chuť trochu pomazánky z Lotusek. Nebo lžíci burákového másla.

Alpro

Osvěžující je kombinace mražených malin, pomeranče a banánu, doplněná ovesným nebo kokosovým nápojem. Kombinací je nekonečně, záleží samozřejmě na sezonně nebo obsahu vaší lednice či mrazáku. Koho by třeba napadlo, jak dobré bude spojení banán, avokádo, jahody a kokosový Alpro nápoj.

Po testování Alpro výrobků se nám stalo, že jsme si některé z nich opravdu zamilovali a už si je potřebujeme nutně nakoupit do zásoby.

Znáte Alpro výrobky? Jak vám chutnají? Máte pro nás nějaké zajímavé recepty?

Více na www.alpro.cz

Reklama