Transparentní pudr není žádnou novinkou na českém trhu. I přesto tento kosmetický „zázrak“ moc žen nezná, bohužel. Jedná se o bezbarvý pudr, který je ideálním řešením, pokud vás trápí mastící se pleť. Velkou výhodou je, že jsou v jednom univerzálním odstínu, který je vhodný pro všechny typy a tóny pleti. V redakci jsme vychytávku zvanou transparentní pudr vyzkoušely. Doporučujeme je, nebo naopak?

Markéta, redaktorka

catrice

Pro mě osobně transparentní pudr není nic nového. Používám ho již druhým rokem. Je ale pravdou, že v kabelce nosím jinou značku, než jsem testovala. Zkoušela jsem „transparent“ od značky Catrice. Musím říct, že mě mile překvapil. Myslela jsem si, že sypký pudr bude po aplikaci zanechávat světlejší odstín, ale není tomu tak. Skvěle splynul s mou barvou pokožky. Mikro jemné pudrové částečky absorbují přebytek mastnoty bez vysušení pleti, což je další plus. Jediné maličké mínus vidím v tom, že se jedná o sypký pudr, který podle mě není příliš vhodný do kabelky. Přes den volím raději skladnější verzi transparentního pudru (můžete vidět ZDE, klikni). Sama za sebe mohu doporučit. Bude se vám s ním skvěle pracovat, pokud jste začátečnice. Výhodou je i příznivá cena.

catrice k

Nude Illusion, Catrice, www.kupkosmetiku.cz, 139 Kč

Julie, redaktorka

make up forever

Vybírat pudr, který by mi odstínem takzvaně sedl, to je celkem boj. Určitě to znáte i vy. Odcházíte z obchodu po zdlouhavém výběru toho nejvhodnějšího, abyste doma zjistily, že na denním světle až tak skvěle nevypadá. Proto mě transparentní pudry doslova nadchly.

Vyzkoušela jsem sypký transparentní pudr Make Up For Ever HD Microfinish Powder, který lze shrnout jedním slovem. Je perfektní. Pleti dodal krásně sametový nádech a po lesku nebylo ani stopy. Rozhodně jsem s ním ale neměla pocit, že by mi na obličeji vytvářel nějakou nepěknou masku. Vše vypadalo přirozeně. Jeho velkou výhodou je také výdrž. Nemusíte neustále odbíhat, abyste se přepudrovala.

Jediné, co mi tak úplně nevyhovovalo, je jeho sypká konzistence, na níž nejsem zvyklá. Ale tady jde jen o to získat grif.

make up foreve transparent

Make Up For Ever HD Microfinish PowderPudr, Sephora, 1 190 Kč

Vendula, zástupkyně šéfredaktora

sephora transparent

Tuhý transparentní pudr je v mé kosmetické taštičce úplný nováček. Neznala jsem ho, ale seznámili jsme se velmi rychle. Je to velmi šikovná pomůcka pro toho, kdo má mastnější pleť jako já. Nanášela jsem ho klasickým štětcem na pudr a lehce oklepávala, bála jsem se, abych nebyla příliš bílá. Ale ta obava byla zbytečná. Transparentní pudr se pěkně zapracoval do pleti. Zkoušela jsem ho nanášet během dne opakovaně a žádné vrstvy nebyly znát. Super výrobek potažmo i výsledek. Cena pro někoho průměrná, pro jiného dražší...

transparent ks

Smoothing and brightening Powder, Sephora, 390 Kč

Kristina, editorka

nars pudr

Značku NARS jsem poznala při jednom nákupu v Sephoře, kdy jsem zrovna narazila na českou ambasadorku této značky. Nemohla jsem jinak, než že jsem se nechala nalíčit a celou nabídku si představit. Jelikož se mi líčení opravdu hodně líbilo, tak jsem si pár věcí hned pořídila a mezi nimi byl i jejich úžasný transparentní pudr. Do té doby jsem o tento typ pudrů opravdu nejevila žádný zájem, ale jakmile jsem jej zkusila, všechny ostatní šly stranou. Za prvé nemusíte vybírat zdlouhavě barvu, protože transparent lze použít na všechny odstíny pleti a za druhé mě žádný pudr tolik nezmatnil. Transparent můžete vrstvit několikrát denně, ale s Narsem to ani není potřeba. Jestli si pamatujete fotografie celebrit s bílým pudrem na pleti, tak to se vám zrovna s tímto nestane a to mám i vyzkoušené a prověřené. Nanáší se skvěle štětcem, ale rozhodně neuděláte špatně ani s houbičkou, kterou k pudru najdete v balení. Investice je to trošku větší, ale první mi vydržel skoro půl roku (nepoužívám jej denně) a oceňuji i skvělé velké zrcátko u kterého se můžete i komfortně nalíčit. Za mě rozhodně jednička mezi transparenty.

transparentní pudr nars

Transparentní pudr NARS, Sephora, 1 290 Kč.

Klára, produkční

essence

O transparentním pudru jsem dříve slyšela, ale nikdy jsem ho nevyzkoušela. Byla jsem k němu poněkud skeptická. Nedávno jsem ho ale začala testovat a byla jsem mile překvapena. Sypký fixační transparentní matující pudr od Essence krásně zmatnil obličej a tento efekt vydržel dlouhou dobu. Bílá barva vůbec nezměnila odstín make-upu a i po několika denních naneseních pudru vypadala pleť přirozeně. Jediná nevýhoda pro mě byla sypká konzistence a manipulace kvůli tomu nebyla tolik snadná. Vždy jsem tedy pudr nanesla na štěteček a přebytečný zbytek jsem sklepala do umyvadla. 

essence transparentní

ESSENCE STAY ALL DAY 10 Sypký fixační transparentní matující pudr Translucent, 120 Kč

 

Čtěte také:

Reklama