Bomton studio na Masarykově nábřeží 4 v Praze nabízí v současnosti svým klientům absolutně nový přístup při výběru účesu. Roli hrají osobní aspekty osobnosti, jako například silueta postavy, tvar obličeje, styl a charakter člověka. Člověk sám je zdrojem informací, na jejichž základě se s pomocí počítačového programu vypracuje střih a barevný odstín, který skutečně padne.

Tento vysoce individuální přístup jsme pro vás zdokumentovali a posuďte sami, k jakému výsledku  dospěly  se svými klientkami členka týmu, vyškoleného přímo Marcem Dugastem - autora  metody, Petra Procházková a autorka vizáže Olina Špundová.

 

Paní Eva (40 let) vyhrála proměnu v Bomton studiu v soutěži na našich stránkách.

K úpravě svého zevnějšku nevyužívá, jako ostatně většina žen, rad odborníků, řídí se spíš svou intuicí. Téměř se nelíčí, dává přednost jednoduché a  rychlé úpravě, dobře se cítě ve sportovně elegantním oblečení. Eva byla zvědavá, jestli výsledky morfologického testu potvrdí její směřování, nebo se ukáže, že by jí prospěla nějaká zásadní změna looku.

 

 

Postup práce:

·         Pořízení fotografie klienta a její uložení do počítačového programu

·         Diagnostika čili analýza osobnosti a její interpretace

·         Bilan čili určení vhodného stylu účesu pomocí počítačového znázornění

·         Tvorba účesu s přihlédnutím k výsledku počítačového programu

 

Odborný komentář kadeřnice Petry Procházkové:

Evu jsem si vyfotila digitálním fotoaparátem z anfasu a profilu. Při focení musí být vlasy stažené z čela a připevněné čelenkou. Foto se přetáhne do PC programu a vyplní se vstupní data klientky. Většina klientů se vyleká pohledem na svůj detail obličeje, který není vždy  rovnoměrný. Pak ale bývají nadšeni, jak umíme přečíst  z rysu obličeje jejich skrytý potenciál.

Podle programu a fota klientky určujeme morfologicko-psychologický profil klientky.

V druhé části programu vybíráme klientce nový účes a nejvhodnější odstín barvy z dané kolekce. Závěrem vytiskneme ucelený morpho test včetně fota.

S Evou jsme se shodly na tom, že tmavá barva se světlejším melírem jí  sluší, jenom je potřeba vylepšit odstín - zvolily jsme kaštan měděný - a vlasy je nutné celkově provzdušnit. 

 

Vizážistka Olina Špundová:

Eva má mastnější pleť, proto při líčení nesmí chybět pudr. Má krásné oči, které by měla zvýrazňovat. V podstatě jí sluší všechny barvy stínů…

 

Komentář Evy:

Nejdříve jsem metodu brala jako něco podobného  výkladu z karet,  resp. jako něco zábavného, příliš nevážného. V podstatě nic jsem o ní nevěděla. Překvapilo mě,  jak vysoce profesionálně kadeřnice Petra přistupovala k diagnostice. Úplně mě pohltilo její nadšení pro detail a schopnost vyjádřit mé prožitky a pocity. Nadchlo mě, že cílem této metody není vnutit klientovi změnu, ve které by se necítil dobře a „svůj“. Vše je výsledkem vzájemné komunikace klienta s odborníkem. Velice mile mě překvapilo, že  fakta, která nám ukázala tato metoda, byla velmi často totožná s mou intuicí. Bylo také úžasné sledovat, jak malé detaily  stačí k velké změně. Cítím se skvěle v této variantě. Těch několik hodin strávených ve studiu Bomton pro mě bylo úžasným zážitkem.

 

A co počítačová diagnoza o Evě?

Tvary Vašeho obličeje, otočené jakoby směrem nahoru, odhalují ženu éterickou a mírně šibalskou.

Jste spíše umírněná a ovládáte se. Poradíte si jak s konkrétními, tak i abstraktními záležitostmi.

Zvlněný profil obličeje znamená vnímavost vůči okolí.

Vaše reakce jsou umírněné, ale aktivní.

Vaše oči, schované pod obočím vysvětlují, proč potřebujete analyzovat, chápat a přemýšlet nad vším, co vidíte. Duchapřítomný a vnímavý výraz Vašich očí je také důkazem zájmu.

Kontakt s okolím podle pravidel slušnosti a umírněnosti, podle zdravého rozumu, také klidný a rozvážný.

Raději všeho s mírou.

Výraznější střední část Vašeho obličeje vysvětluje, že připisujete velkou váhu citům a vztahům mezi lidmi.

Výraznější pravá část Vašeho obličeje Vám dává schopnost dobře se přizpůsobit a potřebu realizovat se v současnosti.

Levá, menší část obličeje, Vám připomíná minulost, kdy jste se často musela bránit. V obtížných chvílích ve Vás může vyvolat zmatek. V klidu naopak dodává elán.

 

A jaká doporučení pro střih?

Kontura střihu musí být vydutá s objemem v dolní části, s omezeným pohybem a nadzvednutým pramenem.

Účes musí mít zvlněný tvar a musí být jemný, v módním a střídmém stylu. Opatrně se současnými trendy.

Účes harmonický a dobře přizpůsobený, vlasy přirozeně učesané.

Střih s pěšinkou vpravo, vlasy padají vpravo a potřebují dodat více světla vpravo.

Barva by měla mít odstín podle módy.

 Více fotografií naleznete ZDE