Martina prý nemohlaani dospat, jak se na svůj den D – proměnu napřání těšila. Sešly jsme se vosm v redakci a jelyrovnou do salonu Joshua, kdenás čekal kadeřníkOndra. Pročesal její dlouhou hřívu a přemýšlel o střihu.

Martinabyla odhodlanájít do jakékoliv i radikální změny. I když jí maminka kladla na srdce, aťto nepřehání. Dredy, zelené vlasy nebo číro bynesla nelibě.

Tak jsem se raději hned za tepla zeptala, jaký máOndra záměr, abych eventuálně předešla nepříjemnostem.

Svěřili nám Martinu s důvěrou, tak ať ji alespoň poznají, až se vrátí domů.

 

Martina před a po proměně

proměna čtenářky Martiny


VLASY

proměna čtenářky Martiny


Ondra navrhl kratší sestřih. Účes snadný na údržbu a zároveň korigující tvar obličeje. Pěšinku uprostřed vystřídádelší asymetrická patka, která zakryje vyšší čelo. Vlasy potřebují provzdušnit a sestříhat po stranách, aby směrovaly do tváře a trochu zužovaly široké čelisti. Co se týče barvy, bude vycházet z původní hnědé, jen ji oživí a měděným tónem promelíruje patku, aby dostala lesk a světlo.
To znělo uspokojivě.

Po umytí nastal fofr, a než jsme sestačili vzpamatovat, šmik,dlouhé prameny seválely po zemi.
„Co tomu říkáte, Martino, nelitujete?“
zeptala jsem se. Martina se jen cudně usmála a zakroutila hlavou, alez jejího výrazu jsem měla pocit, že ji tak krátký sestřih trochu zaskočil. Zkrátka, zvyk je železná košile.

LÍČENÍ

proměna čtenářky Martiny


Vizážistka Simona Martinu nejen líčila, ale zároveň radila, jak se starat opleť, kde nakupovat kosmetiku a jak se líčit.
Martina má citlivou pleť sesklonem k tvorbě šupinek a akné, proto ji nejprve ošetřila hydratačním krémem. Pak velmi pečlivě nanesla světlý a lehký make-up. Kulatý obličej a krátký krk bylo nutné vystínovat pomocí tmavšího korektoru. Teď vás asi napadá, že takové fígle umí jen zkušená vizážistka a že si s tím Martina sama neporadí. Ale Simona jí vysvětlila, jak na to, aby to zvládla. Rozhodně by se měla vyvarovat červených odstínů a používat spíš tóny do hnědanebo bronzery. Všechno chce cvik, a je potřebato párkrátdoma vyzkoušet nanečisto, než získá zručnost.

Bez stínováníby to ale nebylo ono. Obličejdostal jasnější kontury a doslova prokoukl. Simona doporučila tmavé, lehce kouřové líčení očí. Stíny v barvě nugátu v kombinaci s růžovou a fialkovou oči rozzářily a podpořily jejich krásnou barvu.

A tečka na závěr líčení – rty. Martina má hezký tvar, který snese i výraznější rtěnku, ale vzhledem k jejímu věkupoužila Simona světlý perleťový lesk.

OBLEČENÍ

proměna čtenářky Martiny

proměna čtenářky Martiny


Aby si Martina užila svůj den na přání se vším všudy, doladili jsme její proměnu ioblečením. Co takhle vyzkoušet něco jiného, než běžně nosí? Zapůjčili jsme si oblečení z nové jarní kolekce Marks&Spencer a zkoušeli, kombinovali, bavili se.

Snažila jsem se Martině ukázat, že je škoda schovávat se v objemných mikinách. Že se nemusí bát výstřihů, vrstvení, barev, kontrastů, bižuterie.

proměna čtenářky Martiny


Chce to jen dodržovat pár pravidel:

Výstřihy do V prodlužují krk.
Vertikální členění– nejlépe v kontrastních barvách– rozdělí plochu do svislých pruhů.
Asymetrie–zeštíhluje.
Délky přes boky– nesmí končit v nejširším místě.
Lehce kopírovat postavu– oblečení nesmí být ani těsné – zařezává se do faldíků, a tím je zdůrazňuje, ani příliš volné – mnoho látky kolem těla rozšiřuje.

Posuďte sami, jak jí to sluší.