Milé ženy-in(teligentní),

tak tady to máme.

Největší problém asi vznikl z toho, že v zadání nebylo výslovně řečeno, jestli je nebo není povolená trojice „do L". Některé z vás to pochopily tak, jiné onak. Já si ale myslím, že to ze zadání vyplývá: Vaším úkolem je obložit stěnu tak, aby se dotýkaly nanejvýš dvě bílé dlaždice - a to ve všech směrech, tedy vodorovně, svisle i úhlopříčně. V žádném z těchto směrů tedy nesmí vzniknout souvislá řada 3 a více bílých dlaždic.  Když uděláte L, tak se v uvedených směrech dotýkají vždycky jenom 2, ne?

Podle mě je tedy nejmenší počet černých dlaždic, se kterými toho lze dosáhnout, 16. Ten nákres, který tady uvádím, samozřejmě není jediná možnost, existují ještě různé drobné variace, pod 16 se ale nepodařilo dojít ani nikomu z mých přátel, které jsem o víkendu touhle úlohou trápila (a někteří jsou docela dost chytří. :-)

A jaké je tedy vyhodnocení? Odpovědělo 97 žen-in (všechna čest!!), jen třináct odpovědí ale bylo správných. Z nich byla vylosována vítězka, a to teb! Upřímně blahopřeju - nebyla to záležitost na minutku, to tedy fakt ne - a posílám krém Happyderm od L´Oréalu. (Na obalu se píše: hydratační krém pro euforii pleti" - moc jsme se tomu tady v redakci nasmáli. Tak doufám, že bude vaše pleť dostatečně euforizovaná. :-)))

A díky všem, které se zúčastnily, i když třeba nedošly ke správnému výsledku. Dokud má člověk chuť věnovat se ve svém volném čase takovýmhle blbinám, ještě je to s ním dobré!! :-)

Reklama