Zahajovací turnaj Českého poháru v pražském Beachklubu Ládví skončil očekávaným, ale tvrdě vybojovaným vítězstvím Kristýny Kolocové a Markéty Slukové. Ve finálovém souboji porazily v tie-breaku Lenku Háječkovou se Soňou Novákovou - Dosoudilovou dva jedna na sety. Na třetím místě skončila polská dvojice Wiatr, Wardak. V mužské kategorii překvapivě zvítězila dvojice David Kufa, David Lenc, kteří v bratrovražedném boji zdolali favorizovaný pár Jan Hadrava, Robert Kufa. Třetí místo získala dvojice olympioniků Martin Lébl, Přemysl Kubala.

I přes nepřízeň počasí se v zahajovacím turnaji českého poháru sešla téměř kompletní česká špička. Do pražského Beachklubu Ládví našla cestu téměř tisícovka diváků, která viděla velmi kvalitní beach volejbal. Druhé místo v ženské kategorii vybojovala překvapivě staronová dvojice Háječková, Nováková - Dosoudilová. Lenka Háječková, která po olympiádě v Londýně přerušila na dva roky sportovní kariéru kvůli narození syna Lukáše, se dala dohromady s bývalou spoluhráčkou, dvojnásobnou mistryní Evropy a bronzovou medailistkou z MS v Klagenfurtu Soňou Novákovou Dosoudilovou. „Volejbal je jako jízda na kole, to se nezapomíná,“ vysvětluje překvapivě těžký průběh finálového zápasu vítězka turnaje na Ládví a česká reprezentantka Markéta Sluková. První set totiž vyhrála proti očekávání dvojice maminek.

V druhém setu se až do stavu 14-18 schylovalo k velkému překvapení. Pak ovšem favorizovaný pár Kolocová, Sluková zabral a nepříznivý stav zvrátil. Tie-break už jednoznačně vyhrály favoritky Kiki a Maki. Kritýna Kolocová byla spokojená s kvalitní přípravou před Prague Open: „Na Ládví se odehrál velmi kvalitní turnaj, přijely tři zahraniční dvojice, přišlo hodně diváků a dobře jsme se rozehrály před turnajem na Štvanici.“ Na třetím místě skončila polská dvojice Wiatr, Wardak, na pátém francouzská dvojice Adelin, Longuet, Slovenky Poszmiková s Michalovičovou skončily deváté.

Za stavu 14-13 v tieb-breaku zablokoval David Kufa smeč bratra a získal David Kufa

I v mužské kategorii byli papíroví favorité. Hadrava s Kufou skončili devátí na posledním turnaji FIVB WorldTour v Mexiku a v minulém týdnu vyhlásili útok na olympijské hry v Riu. Až do finálového zápasu proti dvojici David Kufa, David Lenz.také procházeli turnajem bez většího zaváhání. Finále pak bylo bratrským soubojem Davida a Roberta Kufy.

Za stavu 14-13 v tieb-breaku zablokoval David Kufa smeč bratra a získal rozhodující bod a s ním i vítězství v turnaji. „Obrovská radost, svého bratra jsem porazil poprvé po sedmi letech. Asi se nám vyplatila příprava v Turecku,“ komentoval vítězné pocity David Kufa. Na třetím míste skončila dvojice olympioniků, veteránů Martin Lébl s Přemkem Kubalou.

Reklama