V redakci jsme měly možnost otestovat níže zmíněné podukty.

Tady jsou naše dojmy:

Marta, editorka

c1.jpg
Foto: Klára Křížová

Měla jsem možnost testovat Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360° KOUPELNA, protože nám aktuálně v koupelně nefunguje odvětrávání a v paneláku nemáme v koupelně okno. Bohužel se nám tedy začala dělat plíseň. S tou bojuji především Savem. Tohle je ale mnohem lepší varianta. Než vzniklou plíseň muset odstraňovat, je lepší jí úplně předejít. Plíseň se po instalaci Ceresitu do koupelny opravdu přestala objevovat. Tabletu mám měsíc a stále drží. Věřím, že v naší malé koupelně vydrží i ty slibované dva. 

Veronika, redaktorka

V rámci testování jsem si domů vzala Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360°, i když musím říct, že už s ním mám předchozí zkušenosti. Doma totiž celou zimu bojujeme s nadměrnou vlhkostí a se srážením vody na parapetech a oknech. Na výrobku se mi líbí hlavně to, že není potřeba ho zapojovat do elektriky, ale vlhkost mizí díky speciální tabletě, která ji pohlcuje. U nás má Ceresit své čestné místo v ložnici, kde přes noc dýcháme. A je tam tedy vlhkost největší. Díky testování mám teď pomocníka, kterého mohu umístit i do kuchyně, kde se zase vaří. Tableta nám bohužel měsíc nevydrží, spíš tak tři týdny, ale je to vina našeho domu, kde je vlhkost opravdu enormní. I tak jsem ráda, že mi Ceresit tolik pomáhá.

Adéla, redaktorka

c3.jpg
Foto: Klára Křížová

Bydlíme s přítelem v podkroví staršího domu, který má navíc opravdu vysoké stropy. V ložnici máme dokonce jen střešní okna, tudíž se nám vlhkost drží v celém bytě. Odvlhčovač jsem uvítala zejména aktuálně do ložnice, kde bojujeme s vlhkostí. Zaznamenala jsem mnohem příjemnější ovzduší v celém pokoji po probuzení, neboť Ceresit pohlcovač vlhkosti Pearl umí eliminovat i nejrůznější zápach. Vzduch v ložnici byl znatelně méně vlhký a lépe se mi dýchalo. Trpím chronickým respiračním onemocněním a příliš vlhký vzduch mi nedělá dobře. Díky pohlcovači byl vzduch příjemnější.

Ceresit pohlcovač vlhkosti AERO 360°

Víte, že nepříjemné prostředí může vlivem vysoké vlhkosti vznikat i v kuchyni? Rychlovarná konvice přímo vysílá do okolí veliké množství páry. Největším nositelem vlhkosti v této místnosti je samozřejmě vaření. A pokud má vaše digestoř svá nejlepší léta za sebou, nezvládne vysát tolik páry jako dříve, zůstává v kuchyni vzduch nasycený vodními parami. Jak si s touto nepříjemností poradit? Můžete otírat linku suchým ručníkem, vařit s pokličkami, zajistit lepší výkon digestoře, nebo intenzivně větrat.

Když tato opatření nedostačují, umístěte třeba na parapet pohlcovač vlhkosti. Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360° funguje obdobně jako pohlcovač do koupelny. Nepotřebuje žádnou elektrickou přípojku ani baterie. Vlhkost pohlcují speciální tablety, které ji přeměňují v tekutinu. Aerodynamický tvar přístroje umožňuje 360° cirkulaci vzduchu a tím maximální absorpci vlhkosti.

cesce.jpgCeresit pohlcovač vlhkosti AERO 360° KOUPELNA

Ukázkovým příkladem vysoké vlhkosti v místnosti je rozhodně koupelna. Každodenní sprchy a koupele přímo zaplaví celou místnost párou a kapky vody se usazují všude, kde je to možné. Naleznete je na oknech, zrcadlech i stěnách sprchového koutu. Veliký podíl na vysoké vlhkosti nese i koupání, mytí a praní. Funguje okamžité intenzivní větrání. V případě, že nestačí, můžete použít novou generaci pohlcovačů, která je vytvořena pro velkou nárazovou vlhkost. Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360° KOUPELNA pracuje okamžitě a již po 6 hodinách slibuje první výsledky. Byl vytvořen speciálně pro absorpci většího množství vlhkosti a jeho široké otvory se speciálním tvarem a sklonem zvyšují výkon pohlcování vlhkosti.

Tableta vydrží 1 až 2 měsíce v závislosti na velikosti místnosti a koncentraci vzdušné vlhkosti. Následně ji pak můžete vyměnit za novou. Speciální tablety navíc eliminují zatuchlý zápach a díky esenciálním olejům prostor provoní velmi jemnou, nevtíravou vůní. Přístroje jsou navíc vyrobeny z ekologicky šetrného materiálu, který umožňuje recyklaci.

Ovšem největší problém se zatuchlinou, plísněmi a nadměrně vysokou vlhkostí vždy budete mít v těch prostorách, které se větrají opravdu špatně a většinou se nevytápějí. Patří mezi ně například půda. I tam můžete použít  Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360° KOUPELNA.

scese.jpgCeresit pohlcovač vlhkosti Pearl

Je to možná překvapivé, ale i v ložnicích, zejména v těch menších, můžeme pozorovat zvýšenou vzdušnou vlhkost. Jak je to možné? Při spánku se dýcháním a pocením dostává do okolí více vlhkosti, která pak nemá kam uniknout. Můžeme to pozorovat například v rozích oken, která jsou orosená. Řešením je větrání nebo použití pohlcovače vlhkosti.

Pohlcovač vzduchu Ceresit Pearl je vhodný pro menší místnosti a díky technologii 2v1 kontroluje vlhkost a neutralizuje nepříjemný zápach. Stejně jako ostatní pohlcovače vlhkosti Ceresit ani tento nespotřebovává elektrickou energii a je tak naprosto tichý. Použití je jednoduché a rychlé, takže vám jeho zprovoznění nezabere ani několik minut. Tento malý pomocník je také vhodný například do předsíně, kde většinou usychají mokré boty od sněhu či deště, a vzniká tak vlhkost i nepříjemný zápach. V případě, že je prostor ložnice větší, využijte Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360°.

rrtree.jpg

Vypořádat se s nadměrnou vlhkostí v domě ani bytě nemusí být vždy tak těžké.
Inspirujte se na www.stop-vlhkosti.cz.