Minulé úterý se konal pro 30 čtenářek Ženy-in Astor Day v sídle firmy COTY, která tuto akci speciálně pro nás (tedy redakci a naše čtenářky) uspořádala.
Účastnice byly vybrány v soutěži, které se zúčastnilo více jak 400 žen a dívek.
I když jsme původně vybírali hlavně "mimopražské" návštěvnice našich stránek, některé odmítly, s tím, že je pro ně akce daleko nebo že by ji nestihly společně se svými povinnostmi, a tak se dostalo i na výběr náhradnic. Nakonec vše dobře dopadlo, sešly jsme se v plném počtu na stanici metra Hradčanská a vyrazily tramvají na konečnou Petřiny do centra COTY.
Tam už na nás čekaly tři vizážistky, které nás usadily k velkému stolu, nabídly občerstvení a hned se pustily do své práce.

Vybrali si dvě čtenářky – jednu blondýnku a jednu černovlásku, na kterých nám názorně předvedly nové trendy líčení Astor, jenž letos září v barvách modrých. Jinak se ale používají modré odstíny na ženách se světlými vlasy a na ženách s tmavými, takže nám pak popsaly, jak dvě vybrané čtenářky líčily a proč. Musím přiznat, že oběma to moc slušelo.
Během odborného líčení těchto dvou dobrovolnic nám trenérka a hlavní vizážistka společnosti COTY Martina Svobodová. Udělala krátkou poučnou, ale i zábavnou přednášku o líčení samotném. Proč používat podkladový krém, jak používat make-up, jaké jsou na trhu make-upy a pudry, jaká pleť potřebuje jaký druh; dále jak nanášet make-upy a používat správně rtěnku, fígl, jak v obchodě poznat, jakou bude mít rtěnka barvu na rtech anebo jak prosvětlit oko… Prostě všechny vizážistické rady a kouzla.

 Dále jsme se seznámily s novinkami Astor – s řasenkou Exclamation (fakt je super!), se stíny, s rtěnkami Shine Extreme, které jsou letos hodně transparentní a s další žhavou novinkou – úžasným leskem na rty Gloss & Colour, kdy rty vypadají jako by vlhce, leskle a nelepí se. Navíc krásně voní.
Tak, a další akce, která následovala, byl povel k odlíčení. Každá z nás dostala zrcátko, odličovací ubrousky či odličovač a tamponky. Mohly jsme se samy nalíčit a vybrat si ze vzorečků, které volně ležely na stole. Úkolem vizážistek bylo naučit nás správnému nanášení make-upů, řasenky, rtěnky a každé z nás poradit, jak by se měla líčit, jaké barvy jí sluší. Také nám poradily, co děláme špatně nebo naopak děláme dobře a čím bychom to ještě mohly vylepšit. Je pravda, že na tři vizážistky nás 30 bylo poměrně dost, ale všechny tři odbornice se velmi snažily a věnovaly se nám, jak mohly.
Sama se přiznám, že mě velmi překvapila rada používat fialkové stíny do vnitřní části víčka oka. Po váhavém vyzkoušení jsem byla překvapena, jak pěkný to vyvolává efekt! Když jsem se porozhlédla kolem sebe, bylo vidět, že takto udivená nejsem sama.

Byly to dvě příjemně strávené hodiny, kdy jsme si povídaly s vizážistkami, popíjely minerálky, džusy nebo kafíčko a dozvěděly se spostu nových věcí. Všechny jsme se shodly na tom, že v obchodě nemáme čas novinky a věcičky na líčení, které nás zaujaly, vyzkoušet a tak sáhneme vždy po osvědčených starých známých líčidlech, které máme doma. Při tom, je někdy třeba líčení pozměnit, oživit a projasnit. A jak je změna hned vidět! Myslím, že nejtěžší je vybrat si správně barvu a konzistenci make-upu, protože barvu rtěnky většinou odhadneme, ale právě u make-upů a pudrů nikdy dopředu nevíme, jak moc má krycí vlastnosti, jestli nám neudělá na obličeji masku anebo jestli nezvýrazní vrásky..?!
A právě tohle jsme si mohly při After Day v klidu vyzkoušet.
Od svých sousedek jsem pochvalně slyšela, jak je ten make-up fajn a že si ho koupí. Já osobně přiznávám, že jsem nelenila, vyzkoušela a odlíčila tři vzorky, jelikož původně ve vzorcích nebyla má potřebná barva (vše se ale úspěšně vyřešilo).
Na rozdíl od mých kolegyň toho dne, které nadchl spíše jemný Perfect Balance make-up, mne zaujal více krycí Magic Skin make-up.
V závěru akce jsme vizážistám vyplnily dotazníky s několika málo otázkami a proběhlo losování o pět kosmetických taštiček s výrobky Astor. Všechny jsme dostaly slevový kupon na 25% při nákupu kosmetky Astor ve vybraných prodejnách a vzorky výrobků. Podle spokojených tváří si myslím, že nejen mně, ale i všem ostatním zúčastněným, se líčení s Astorem líbilo.
Díky této úspěšné "vlaštovce" už plánujeme další, podobné akce, a slibujeme, že nebudou jen v Praze.

Několik forografií z průběhu dne vás určitě přesvědčí - můžete si je prohlédnout ZDE.

Reklama