Do té doby, než zahlédla svého muže v objetí s jinou ženou, považovala jejich manželství za spokojené. Bylo to v pravé poledne a ona spěchala na pracovní oběd za klientkou na druhý konec města. Když ale cestou k restauraci míjela manželovo auto zaparkované před pochybným hotelem slibujícím azyl milencům, znejistěla. Zkusila mu pro jistotu zavolat. Telefon dlouho nebral a pak jí jen ve spěchu oznámil, ať zavolá později, že mají v práci zrovna důležitou poradu. „V tu chvíli jsem si začala připouštět, že mi Petr lže. Přece jen jsem ale chtěla mít jistotu,“ říká Lada, která se z pracovní schůzky omluvila, a usadila se naproti do kavárny. Čekala víc než hodinu, ale ne marně.
5be96db293992obrazek.png

O nevěře nebylo pochyb

„Vylezl s tou ženskou ruku v ruce, s úsměvem od ucha k uchu. U auta se vášnivě políbili, a zatímco on odjel autem, ona se vydala pěšky ulicí. Na nic jsem nečekala a vyběhla za ní. Nenápadně, samozřejmě. Sledovala jsem ji až do budovy, kde pracovala. Byla to realitka, takže pak nebyl problém dohledat si tu slečnu přes firemní internet, kde měla svou fotku a telefon,“ popisuje bleskovou pátrací akci Lada s tím, že si následně zahrála na detektiva i s manželovým telefonem. Ten nevěru potvrdil, a dokonce dlouhodobou.

„Byla to rána z čistého nebe, bolelo to, ale už mi není dvacet, abych kvůli něčemu takovému zahodila vesměs dobré manželství. Bylo mi ale jasné, že se musím té holky zbavit, aby to nepřerostlo v něco víc. A proto jsem ji začala sledovat. Když mě dovedla až ke svému bytu, a na jejím zvonku bylo i mužské jméno, svitla mi naděje. Ona taky někoho má!“ vzpomíná Lada, která se rozhodla pro riskantní krok.

Všechno mu řekla

Z manželova telefonu vypátrala termín jejich další schůzky a brzy ráno se vydala k domu jeho milenky. Když ta odešla do práce, rozběhla se Lada k domovním zvonkům a na jejich zazvonila. Ozval se mužský hlas, jak doufala. Nepředstavila se, jen se zeptala, zda je dotyčná jeho partnerkou, což on odsouhlasil. Pak už mu vypověděla vše, co věděla. Včetně místa a času plánovaného dostaveníčka milenců. A doufala, že si rozzlobený muž zjedná nápravu.

„V té kavárně naproti hodinovému hotelu jsem seděla s pořádným předstihem. Nemohla jsem si tak nevšimnout muže, který se posadil k vedlejšímu stolečku, a stejně jako já nervózně vyhlížel z okna. To musí být on! A taky že ano. Když ti dva přijeli, vstal, ale pak si to zase rozmyslel. Posadil se zpět a čekal. Ta hodina pro něho musela být nekonečná. O to rychleji vyběhl ven, když se ti dva objevili v objetí před manželovým autem,“ líčí Lada s tím, že ona zůstala na svém místě a vše pozorovala raději z dálky.

Manžel dostal co proto

„Ten podváděný muž na nic nečekal a své přítelkyni vlepil facku. Pak zaměřil svou zlobu na mého muže a začala pořádná bitka. Tedy můj muž se spíš bránil, zatímco zhrzený partner rozdával rány,“ vypráví Lada, které bylo manžela až líto. Hlavně večer, když se sešli doma. Sotva šel a jeho oko zdobil vybarvující se monokl. Na její vyděšenou otázku, co se mu přihodilo, odvětil, že ho nějaký cvok napadl, když se zastal neznámé ženy na ulici.

„Od té doby jsem v jeho telefonu nenašla jedinou zamilovanou zprávu. Podle všeho svůj poměr ukončil. Dodnes ani v nejmenším netuší, kdo za tou nakládačkou stál, ani že jsem o jeho nevěře věděla. Manželství nám dál spokojeně klape. Samozřejmě to mohlo všechno dopadnout úplně jinak, ale kdo neriskuje, nic nezíská. Tak snad dostal za vyučenou!“ doufá Lada.

Čtěte také:

Reklama