Tvářenka by měla být zlatým hřebem kouzlení s líčidly - právě s její pomocí dodáte tváři svěží a sexy výraz. Správným nanesením si projasníte obličej, zvýrazníte lícní kosti, a dokonce můžete o několik let omládnout.

tvářenky

Jakou vybrat

Velkou pozornost věnujte při výběru správnému odstínu. Světlejší pleti sluší světlejší odstín, jako je růžová nebo broskvová. Jste-li tmavší typ, volte zlatohnědé, vínové nebo lososové odstíny tvářenek. Na opálenou pleť a hodně tmavou pleť doporučuji tzv. bronzer, dodá vaši pleti šmrnc. Univerzálním odstínem, který sluší každé pleti a nic s ním nezkazíte, je barva meruňková.

Vybírejte také podle typu pleti, pro suchou pleť doporučuji krémové tvářenky, pro mastnou zase práškovou tvářenku.

Jak a kam ji nanášet?

Práškovou tvářenku nanášejte speciálním štětcem (je o něco menší než na pudr), který potom lehce oklepte. Krémovou tvářenku nanesete lehkým vklepáním na lícní kosti a rozetřete do ztracena konečky prstů.

Tvářenku nanášejte vždy směrem od rtů k uchu! Pokud máte štíhlý, nebo hodně úzký obličej, nanášejte tvářenku vodorovně, aby váš obličej vypadal opticky širší. A naopak, čím je tvář kulatější nebo oválnější, nanášejte tvářenku svisleji. A když to s tvářenkou přeženete, nezoufejte. Opatrně ji přetřete čistým štětcem a zjemněte ještě trochou pudru.

Spoustu užitečných rad, jak si vykouzlit krásné tváře, najdete také ve videonávodech, kterých je plný internet. Za všechny jsme našli třeba toto video:

Ve velké fotogalerii najdete tvářenky, kterými hezky zvýrazníte své lícní kosti. Inspirujte se:

Foto: archiv značek * Ilustrační foto: Dermacol

Reklama