julie.jpg

Foto: Profimedia

Véronique Genest je francouzská herečka známá především svou rolí komisařky Julie Lescautové ve stejnojmenném seriálu. Herectví se začala věnovat už jako dítě. Jejím prvním filmem byla Bankéřka, kde si zahrála ve třiadvaceti letech. Populární se ale stala až díky postavě slavné komisařky, kterou známe i u nás. Julii Lescautovu, která se snaží skloubit roli matky dvou dospívajících dcer a šéfky týmu kriminalistů, hrála Véronique Genest od roku 1992 až do roku 2014 v celkem 22 sériích.

profimedia-0576221120.jpg

Foto: Profimedia

Díky popularitě seriálu si herečka vydělala i slušné jmění. „Jsem dobře placená. Myslím, že jsem extrémně dobře placená. Dokonce si myslím, že jsem nejlépe placenou ženou ve francouzské televizi," řekla herečka serveru Objeko. Výdělky potěšila své blízké a také investovala. „Mám rodinu, pomáhám lidem kolem sebe. Je tu spousta lidí, kterým mohu pomáhat. Investovala jsem do svého bytu. A také utrácím za zábavu a říkám si, že aspoň na hřbitově nebudu nejbohatší,“ vtipkuje.

profimedia-0608719969.jpg

Foto: Profimedia

Podle serveru Objeko má herečka nemovitosti v Paříži a na Korsice. V centru Paříže na náměstí Place de la République má byt a v Calvi na Korsice pak venkovský dům. Od doby, kdy skončil seriál Julie Lescautová, však herečka nemá žádné stále projekty, které by jí tolik vynášely. Pokud není zrovna pandemie, mohou ji její příznivci vídat hlavně na divadelních prknech.

profimedia-0559153299.jpg

Foto: Profimedia

Zdroj: Wikipedia, ČSFD, Objeko

Reklama