Asi před deseti lety jsem měla velké problémy se žlučníkem (žlučové kamínky). Když jsem se dostala do stavu, že mi bylo špatně skoro po všem, rozhodla jsem se s tím něco dělat. Kamarádka, která se zabývá alternativní medicínou, mi poradila, abych ještě před operativním řešením zkusila provést očistu jater a žlučníku, kterou ona sama také provedla.

Pamatuji se, že jsem tenkrát první týden jedla jen vegetariánskou stravu, další tři dny jen jablka a pila jen bylinkové čaje a vodu, abych trávicí trakt pořádně vyčistila. Poslední den (den očisty) už jsem vůbec nejedla, jen pila. Pak teprve přišel samotný proces očisty, který popisuji pro informaci níže. Nejhorší bylo vypít ten olej :-))) Ale skutečně jsem vyloučila obrovské množství kamínků a od té doby mám od žlučníku svatý klid. Moje maminka mě následovala a díky této očistě se jí podařilo odložit operaci žlučníku o téměř 10 let.

Pro ty, které by to chtěly vyzkoušet, mám malé varování. Je dobré nejdříve u lékaře zjistit, jak velké kamínky na žlučníku máte. V případě větších kamenů je tato očista naprosto nevhodná!

Očista jater a žlučníku:

Pro očistu jater a žlučníku je třeba mít předem pročištěná střeva, je vhodné se připravit vegetariánskou stravou. Je také nutné dodržet pro očistu vhodnou denní dobu: od 19 do 20 hod. (podle orgánových hodin). Před vlastní očistou každé ráno či večer použijeme klystýr a pijeme jablečnou šťávu podle chuti. Třetí den si připravíme 2 dcl citronové šťávy a 2 dcl panenského olivového oleje, uděláme několik úklonů vlevo, na oblast jater (na břicho vpravo pod posledním žebrem) přiložíme termofor a počínaje 19 hodinou pijeme každých 15 minut 3 lžíce oleje a 3 lžíce citronové šťávy (lépe se pije řádně smíchané). V termoforu měníme vodu a nahříváme oblast jater 2 až 3 hodiny.

Vylučování škodlivin a usazenin probíhá během 24 hodin. Přibližně druhý den v poledne si uděláme klystýr (a budeme se nejspíš divit, co všechno se z nás vylučuje). Následující týden je potřeba jíst vegetariánskou stravu, první den je vhodná ovesná kaše se strouhanými jablky a medem.

Kadla


Děkujeme za zajímavý příspěvek :).

Žlučník mě sice zatím netrápí, ale nikdy neříkej nikdy :)...

A co Vy, ženy-in, máte zkušenosti s nějakými podobnými čistícími dietami? Dáváte si někdy ,,očistný den" třeba jen s minerálkou? Zkoušely jste někdy své problémy řešit změnou stravovacích návyků?

Podělte se s námi o Vaše recepty a zkušenosti na redakce@zena-in.cz!

Reklama