Ahoj redakce, posílám příběh se šťastným koncem, který prožil můj dědeček.

 

ČTYŘI BRATŘI A MAMINKA

 

Žili byli kdysi v jedné zemi čtyři bratři. Jejich rodiče se jeden ošklivý den nepohodli a tatínek, kterému se v srdci usadil sám ďábel,  vyhodil maminku z domu. Aby zatajil před syny ten hrůzný čin, řekl, že maminka odešla do nebe. Jenomže maminku zlý osud nezlomil, došla do sousední země, tam se usadila, a porodila čtyřem bratrům malou sestřičku.

 

Čas běžel, bratři rostli a  ten nejmladší se rozhodl, že půjde do světa na vyučenou. A protože  dobrá víla se nemohla dál koukat na to bezpráví, vedla jeho kroky právě do vedlejší země a do cesty mu přivedla muže, co znal jeho maminku. Z obou se stali nejlepší kamarádi, spolu pracovali, učili se, hospodařili a vyprávěli si zážitky z dětství. Muži se zdálo, že ty příběhy už někde slyšel. I to jméno mu přišlo tak povědomé – Radovan. Vzpomněl si na ženu, co bydlela v jeho rodné vesnici a kdysi ztratila syna Radovana. Bez rozloučení se vydal zpět domů a všechno ženě řekl. Ta okamžitě z vyprávění poznala svého nejmladšího syna a poprosila svou dceru, Radovanovu sestru, aby mu napsala dopis. Bála se, že ji její muž očernil a Radovan by ji nevěřil. A tak nejmladší z bratrů najednou držel v ruce dopis s podpisem „zdraví tě sestra Klaudie“ Celá léta věřil, že jeho maminka umřela a strašně se na svého přítele rozzlobil. Rozešli se ve zlém, Radovan se vrátil domů, kde mu otec potvrdil, že to byl jen krutý žert.

 

Čas běžel dál a Radovan našel tu svou princeznu, to by bylo na další vyprávění, byl šťastný, ale něco mu pořád chybělo. Dobrá víla se ještě nechtěla vzdát. Jednou, když byl Radovan v práci,  podstrčila jeho ženě při uklízení dopis od Klaudie. Jak už to tak u žen bývá, byla moc zvědavá a začala se nenápadně vyptávat, proč se Radovan aspoň nejel podívat na adresu uvedenou v dopise. Radovan nechtěl nejdřív nic slyšet, ale jeho žena byla  neoblomná, tak dlouho do něj hučela, až si řekl, že jí konečně udělá radost a pojede.

 

Dojeli do té sousední země a Radovana najednou přepadl zvláštní pocit. Dojeli až před bránu toho domu a Radovan se najednou začal moc bát. Poslal svou ženu, aby zjistila, kdo v domě bydlí. Vyšla jeho maminka, beze slova se na sebe s Radovanem podívali, mateřský cit zvítězil nad zlem a Radovan okamžitě poznal, že tohle je jeho maminka, a jeho maminka  věděla, že tohle je její Radovan.

 

A tak se stalo, že bratři našli po dvaceti letech svou maminku. Odstěhovali se od svého otce, který za trest žil sám a ve výčitkách svědomí. A jestli neumřeli, žijí šťastně dodnes.

 

Katka

 


Díky, Katko - a za odměnu za hezkou pohádku se šťastným koncem posíláme Moisturising Shower gel 2 v 1 od Johnson´s a krásnou modrou svíčku. Poslední z velké krabice, co redakce měla. Obojí si hezky užijte.

Reklama