Blíží se Velikonoce, tak tady máme vajíčkové téma. Milujete k snídani vajíčka? Smažená, na hniličko, na měkko, šunka s vejci, volská oka... Vyjmenovat všechny možnosti a způsoby, jak zpracovávat vajíčka, by byl dlouhý seznam.

Vajíčka jsou prostě chuťovka. Můj tatínek mi s láskou vyprávěl (byl vyhlášený gurmán), jak si za studentských let v noci, když přišel z večírku, dělal smažená vajíčka na másle. Pak teprve šel, spokojený spát.

vejce

Mým chuťovým požitkem je vajíčko na hniličku

Jak děláte vajíčka na hniličko vy? U nás doma jsme dobu vaření vajec dost řešili. Postupovali jsme metodou pokusů a omylů. Podle mě je k dosažení správného stupně „hniličkovatosti“ potřeba vařit vajíčka 4 min. 45 s. Pokud nejsou vajíčka menších rozměrů, vždy se takto vydaří je uvařit na hniličku.

Jak je vaří mé kolegyně?

vejceMně vajíčka na hniličku nechutnají, mám raději na měkko. Pěkně když si to dám do skleničky nebo do hrníčku a rozkvedlám na kaši. Na měkko je vařím 3 minuty.

Zuzana Sommerová

Vařit vejce na hniličku, to je pro mě skutečně sázka do loterie. Onehdy se mě na to dokonce po telefonu ptala i máma, protože momentálně drží dietu a právě vejce na hniličku, které má předepsané k snídani, je jedním z mála světlých momentů jejího dietního dne... jenže je vaří pokaždé příliš dlouho, protože jsou zkrátka na tvrdo. Já je vařím pořád stejně, s různými výsledky, pochopitelně, protože každé vejce je jiné, jinak velké například, takže to „provaření“ dopadá pokaždé trochu jinak. Ale nikdy se mi nestalo, aby vejce bylo úplně na tvrdo. Takže můj kouzelný recept zní: čtyři minuty. Maximálně!

Klára Milošová

Jak je máte rádi vy? Smažená s pažitkou? Na slanině? Volská oka? Nebo jako my, vařená? Napište nám o tom!

vejce

Fotografie „udělátek“ na vajíčka - firma Tescoma

Reklama